Gry planszowe

W ciągu roku jest wiele okazji do obdarowywania rodziny lub znajomych. A na przestrzeni ostatnich kilku lat, gry planszowe stały się ponownie bardzo popularne. Nic w tym dziwnego nie dość, że gwarantują świetną zabawę to jeszcze rozwijają naszą kreatywność i uczą logicznego myślenia. Gry planszowe są również świetnym pomysłem na prezent. Które z nich warto wziąć pod uwagę szukając upominku dla bliskiej osoby?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/gry-na-prezent/

Terraformacja Marsa

Terraformacja Marsa to gra, która znajduje się na liście top 10 gier planszowych. Tematyka gry opiera się na kolonizacji oraz rozwoju, który dotyczy Czerwonej Planety. Jest to taka pozycja, w którą naprawdę warto zagrać, z pewnością cię wciągnie i stanie się jedną z ulubionych gier planszowych. Podczas gry zadaniem graczy jest wcielenie się w przedstawicieli korporacji, którzy chcą przekształcić planetę Mars, w planetę na której można żyć. Warto wiedzieć, że każda z korporacji wyróżnia się zupełnie odmiennym podejściem do tematu, w wyniku czego stosuje inne metody. Gdy wszystkie zadanie dobiegną końca, wspólnych gra się kończy, a zwycięzcą zostaje ten gracz, który w największym stopniu przyczynił się do zmiany planety Mars.

Troyes

Troyes to również gra planszowa, która opiera się na tematyce kooperacyjnej. Zadaniem graczy jest wczucie się w mieszkańców francuskiego miasta – Troyes. Mechanika tej gry opiera się w głównej mierze na kościach, a jej charakter jest dość abstrakcyjny. Jednak nie można zdawać się tutaj na los, tylko na świadome decyzje graczy. Zadania w tej grze są nieskomplikowane, ale potrafią być zmienne w zależności od wydarzeń w trakcie rozgrywki.

Gracze w trakcie gry są skłonieni zmierzyć się z różnymi problemami oraz muszą się chronić przed złoczyńcami. Muszą wcielić się w zamożne rody, których wykorzystują swoje znajomości i wpływy dla dobra oraz rozwoju miasta. Ogromną zaletą tej gry jest to, że niezwykle wciąga. Jest polecana dla graczy, którzy posiadają doświadczenie w tego typu grach.

Tzolkin – Kalendarz Majów

Tzolkin to bardzo ciekawa gra planszowa, która daje możliwość przeniesienia się do czasów starożytnych. Pozwala graczom wcielić się w plemiona Majów. Gra opiera się na negatywnym nastawieniu pomiędzy graczami oraz na obraniu strategi. Tzolkin to idealna gra dla dorosłych, dzieci mogą sobie nie poradzić ze zbyt skomplikowanymi zasadami. Zadania w grze należy wykonywać tak, by ich kolejność była zgodna z przesuwaniem się kalendarza Majów. Każda pozycja kalendarza daje możliwość wykonania innego rodzaju akcji. Gracze muszą dobrze planować swoje posunięcia, co więcej muszą w dobry sposób rozstawiać swoich robotników. Trudnością tej gry polega na tym, że w żadnej turze robotnicy nie mogą pozostać bezczynni.

Zobacz też: http://hanja.pl/edukacyjne-gry-planszowe-czy-wykazuja-pozytywny-wplyw-na-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here