Plany na Dzień Ojca

Ważne święta czy wydarzenia mają to do siebie, że występują w kalendarzu rzadko, najczęściej raz w roku, a czasem tylko raz w życiu. Właśnie to świadczy o ich wyjątkowości. Gdyby pojawiały się regularnie, a przynajmniej często, przestałyby mieć tak duże znaczenie.

Od pewnego czasu można zauważyć trend w kulturze popularnej, zmierzający do tego, by każdy dzień roku uczynić jakimś świętem. Stąd pojawiły się takie daty jak choćby Dzień Zakochanych, które z miejsca stały się bardzo popularne. Ale oprócz nich są także takie, o których słyszy się rzadziej, np. Dzień Pizzy, Dzień Wegetarian, Dzień Kota czy Dzień Wiatru. Skupmy się jednak na dacie, którą niemal wszyscy wypatrujemy w kalendarzu – Dniu Ojca.

W Polsce obchodzony jest od 1965 roku. Jego datę ustalono na 23 czerwca. W innych krajach na całym świecie to święto również jest obchodzone, jednak w różnych terminach, najczęściej w pierwszą, drugą lub trzecią niedzielę czerwca, chociaż spotykane są również odstępstwa (we Włoszech, Portugalii i Hiszpanii jest to 19 marca).

Celem tego święta jest oddanie szacunku i wdzięczności ojcom. Z tego względu, celebrowanie tego dnia jest ważne nie tylko dla samych mężczyzn, którzy zbudowali rodzinę, ale również, a może przede wszystkim dla dzieci, które mogą okazać swoją wdzięczność i miłość. Często szczere życzenia i wiersze na dzień ojca powodują łzy wzruszenia i więcej radości niż jakikolwiek prezent.
Chcąc jak najbardziej uprzyjemnić święto swojemu tacie, warto wcześniej zajrzeć na stronę internetową https://zyczeniowo.pl/zyczenia-na-dzien-ojca/, na której można znaleźć najbardziej pomysłowe i pięknie ułożone życzenia. Taki gest, z pewnością zostanie doceniony przez tatę, dla którego dzieci są często największą radością w życiu i wywołują u niego dumę.

Dzieci już od najmłodszych lat są uczone okazywania szacunku i pamięci o swoich bliskich, nie tylko ze względu na święto w kalendarzu, ale dlatego, że to dzięki rodzicom pojawili się na świecie. Wychowanie potomstwa nie jest łatwą rzeczą, ale bardzo często to ono stanowi cel życia człowieka. W końcu bez tego gatunek ludzki nie przetrwałby do dzisiaj.

Oczywiście, znajdą się osoby, które są przeciwnikami obchodzenia tego rodzaju świąt, a może nawet konkretnie Dnia Taty. Również takie stanowisko należy uszanować i zrozumieć. Jest bowiem pewne stwierdzenie, które dość brutalnie obnaża wady i niedoskonałości człowieczeństwa – „ojca ma każdy ale nie wszyscy mają tatę”. Jest to bardzo smutne zdanie, ale niestety również prawdziwe. Nie każdy miał okazję wychować się w pełnej rodzinie lub takiej, gdzie nie ma wielu problemów. Słyszy się przecież o przemocy domowej, o problemach alkoholowych, o domach gdzie dzieci są poniżane i wykorzystywane. Z pewnością jest to bardzo przygnębiające i smutne. Zostawmy jednak takie rozważania, bo na szczęście, większość z nas miała tę radość być wychowanymi przez dobrych i wartościowych rodziców.

W związku z tym, bez względu czy jesteśmy jeszcze młodymi osobami czy dorosłymi posiadającymi już własne rodziny, pamiętajmy by uczcić swoich rodziców, nawet w tak prosty sposób jakim są wierszyki dla taty na dzień ojca. Często one są bardziej wartościowe niż najdroższe prezenty.

Szukasz inspiracji? Sprawdź blog https://stylowourzadzeni.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here