jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi

Codzienny makijaż jest dla wielu kobiet nieodłącznym elementem porannej toalety, jednak z czasem może stać się męczący. Powtarzane czynności stają się nudne, a czas, który mógłby być poświęcony na parę dodatkowych minut drzemki, upływa na wykonaniu makijażu. Zbyt wiele czasu spędzanego przed lustrem stał się głównym powodem wzrostu popularności makijażu permanentnego. Najpopularniejszym zabiegiem stał się makijaż brwi oraz rzęs, a zaraz po nich makijaż ust, czy powiek. Warto nadmienić, iż taka metoda jest bezpieczna, jednak zabieg musi przeprowadzić osoba wykwalifikowana oraz specjalnie przeszkolona. Pamiętajmy jednak, że certyfikaty na ścianie salonu nie są wyznacznikiem kompetencji. Dobrze, aby kosmetyczka cieszyła się świetną opinią na temat wykonanych przez siebie zabiegów oraz posiadała okazałe portfolio. Warto by wiedziała jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi.

Korzystaj z usług profesjonalnej kosmetyczki

Niestety często zdarza się, że kuszeni niską ceną trafimy w ręce kosmetyczki, która nie posiada pojęcia o poprawnie wykonanym makijażu. W przypadku henny brwi koszmarnego efektu pozbędziemy się w przeciągu paru dni, jednak makijaż permanentny utrzymuje się przez wiele miesięcy, dlatego będzie wymagał interwencji doświadczonej kosmetyczki. Źle wykonany zabieg pozostawia efekty na długi czas, zatem jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi?

Jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi?

Pod żadnym pozorem nie oddawajmy się w ręce osoby, która jest źródłem problemu. W takiej sytuacji najlepiej będzie, gdy od razu opuścimy salon i poszukamy specjalistki z nienaganną opinią, która podejmie się próby ratowania wyglądu naszych brwi. Rozjaśnianie makijażu permanentnego polega na dorysowywaniu ciemnych i jasnych włosków, które zniwelują zbyt ciemne brwi. Ważne jest to, aby ich początek był jaśniejszy niż pozostała część, aby uniknąć karykaturalnego wyglądu. Niestety nie w każdym przypadku rozjaśnianie jest możliwe. Bywa, że makijaż jest zbyt ciemny, a brwi przybrały za duży kształt. Dorysowywanie pojedynczych włosków nie pomoże, a jedyną opcją może być usunięcie pigmentu specjalnym laserem. Jest to jednak kosztowny zabieg. W niektórych przypadkach nie pomoże nawet laser. Jeśli makijaż został wykonany zbyt jasnym pigmentem, musimy liczyć się z tym, że zabieg nie pomoże. Laser wykazuje się dużą skutecznością w usuwaniu ciemnych pigmentów, jednak i w tym przypadku zabiegów może być nawet kilka, zanim pozbędziemy się źle wykonanego makijażu.

Pamiętajmy o tym, że po niepoprawnie wykonanym zabiegu, który oszpeca nas wizerunek, mamy prawo domagać się zwrotu pieniędzy. Bardzo często kosmetyczki godzą się na taki układ, aby uniknąć dalszym problemów, zdarza się jednak, że kategorycznie odmawiają. Pozostaje nam wtedy droga prawna, która niestety bywa długa i męcząca. Nie należy jednak odpuszczać, gdy salon kosmetyczny nie dotrzymał obietnicy i sprawił, że wychodzenie z własnego mieszkania staje się koszmarem. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy stosować gróźb, jednak przede wszystkim wystawny na stronie internetowej stosowną opinię dołączając zdjęcie naszych brwi, aby przestrzec potencjalne klientki.

[Głosów:20    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here