motywacja

Każdy z nas posiada w sobie motywację. Jednak nie każdemu przychodzi ona łatwo. Ciężko jest nadać jej odpowiedni kierunek, tak aby motywowała nas do podejmowania działań. Niektórzy decydują się na skorzystanie z coachingu motywacyjnego. Czym dokładnie jest i jak działa coaching motywacyjny? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/coaching-motywacyjny-co-to-jest/ 

Czym dokładnie jest coaching motywacyjny? 

Coaching motywacyjny to proces, który pozwala danej osobie lub grupie osób zastanowić się i uzyskać świadomość tego, kim są. Podlega on zastanowieniu się co jest dla danego człowieka ważne, jakie są jego mocne strony, do czego zmierza oraz co chce osiągnąć. Coaching koncentruje się na pomaganiu osobie Korczowa nei do podjęcia odpowiedzialności za określenie własnych celów. Jest to też ocenianie własnych możliwości, mocnych stron oraz obszarów i zidentyfikowania własnych rozwiązań umożliwiających w pójście na przód. 

Czym różni się coaching motywacyjny od mentoringu?

Coaching motywacyjny i mentoring cały czas terminy bardzo często używane zamiennie. Jest to duży błąd. Mentor jest to osoba, przez to bardziej doświadczona niż osoba, której pomaga. Swoje doświadczenia może wykorzystać aby pomóc podopiecznemu w jego postępach. Dla przykładu osoba pracująca na nowym stanowisku może mieć swojego mentora, który wykonywał te prace wcześniej lub był w organizacji przez dłuższy okres czasu. Czasami mogą oni również udzielać porad i wskazówek na późniejszym etapie relacji, zadając pytanie otwarte, żeby pomóc swojemu podopiecznemu w samodzielnym przemyśleniu spraw, nabranie pewności siebie i pewności w podejmowaniu decyzji. Coaching z kolei nastawiony jest na wsparcie rozwoju osobistego i zawodowego. Jednak to klient wybiera cele pracy oraz szuka dróg rozwiązania swoich problemów. Udziela mu jedynie pomocy i wspiera go w trakcie rozwoju. Mentor natomiast przysłowiowo ,,prowadzi za rękę” i wyznacza konkretne zadania. 

Komu to potrzebne? 

Nie ma dokładnie sprecyzowanych odbiorców, którzy mogą korzystać z pomocy coacha motywacyjnego. Z jego usług mogą skorzystać zarówno osoby z sektora biznesowego, sportowego, jak i prywatnego. Szkolenie miękkich cech osobowości w obecnych czasach jest bardzo ważne. Z coachów czy mentorów korzystają właściciele największych firm, którzy chcą podnieść zdolności swoich pracowników. Warto jest więc rozważyć skorzystanie z takich usług. 

Zobacz też: http://hanja.pl/wydatki-w-jaki-sposob-je-zredukowac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here