Wszystko o zawodzie barbera

Barber to współczesne określenie człowieka, który zajmuje się strzyżeniem męskim, a także goleniem, strzyżeniem brody, jej pielęgnacją, masażami i woskowaniem. Barber pomaga także w doborze odpowiedniej fryzury męskiej, zajmie się także jej stylizacją, odżywianiem, nawilżaniem.

Jak powinien wyglądać profesjonalny salon barberski?

Profesjonalny salon barberski powinien mieć nie tylko ciekawą witrynę, czy intrygujące logo i nazwę. Powinien mieć wnętrze odpowiednio zaaranżowane, z najnowszym profesjonalnym sprzętem i z klimatem, który zachęci klienta do skorzystania z usług właśnie tego barbera i zachęci go do powrotu.Każdy salon barberski powinien składać się z kilku wydzielonych sfer. Jest to recepcja, poczekalnia, strefa robocza z fotelami barberskimi na pierwszym planie. W zakładzie tym powinno być wydzielone miejsce dla personelu, czyli zaplecze służbowe.

Co powinno znajdować się w strefie roboczej salonu barberskiego?

W centrum salonu powinny znajdować się stanowiska pracy, które składają się z konsolety barberskiej z myjką, która może być wbudowana albo stać luzem, z pomocnika barberskiego oraz odpowiednio dobranych foteli barberskich.

Fotele barberskie- na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Do najważniejszych cech, jakie powinien mieć fotele barberskie należą: stabilność. solidność, trwałość i wysoka jakość wykonania. Powinny też mieć możliwość dostosowania się do wzrostu każdego klienta i do jego wymagań. Bardzo ważna jest również to, żeby fotele były wygodne, ponieważ klienci przychodzący do barbera liczą na relaks i odpoczynek podczas zabiegów. Fotel powinien też być bezpieczny, ponieważ barber do stylizacji brody, czy też fryzury, używa nieraz ostrych narzędzi, takich jak np. brzytwa.

Co jeszcze powinny mieć fotele barberskie?

Fotele oprócz wygody i bezpieczeństwa, powinny być estetyczne i mieć ciekawy, oryginalny design. Powinien nawiązywać do aranżacji danego salonu i do najmodniejszych trendów. Najlepsze fotele to te, które wykonane są z wysokogatunkowej ekoskóry. Pozwala ona na utrzymanie higieny i nienaruszony stan przez wiele lat. Najpopularniejszymi kolorami są czerń, granat i brąz. Barwy te są uniwersalne i świetnie dopasują się do każdego niemal wnętrza.

Fotele barberskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here