Jak poprawić rezultaty nauki angielskiego

Jak przyswoić angielski szybko i bez niepotrzebnego stresu? Może się wydawać, że nie jest to pytanie skomplikowane. Wystarczy przecież zapisać się na kurs. Czy jednak naukę języka obcego da się dodatkowo przyspieszyć? Okazuje się, że nie tylko jest to możliwe, ale również, że nie mamy wcale do czynienia z przesadnie trudnym zadaniem.

Po pierwsze – doceń emocje

Naukowcy coraz częściej zwracają nam uwagę na to, że te rzeczy, które wiążą się z emocjami, są przez nas zapamiętywane szybciej, a do tego łatwiej jesteśmy w stanie przypomnieć sobie o nich. Co więcej, okazuje się, że takie stymulujące działanie mają zarówno emocje pozytywne, jak i negatywne. Czy możemy wykorzystać tę wiedzę na naszą korzyść? Oczywiście, że tak! Nauka języka obcego powinna wiązać się z odrobiną adrenaliny. To właśnie dlatego tak dobrze sprawdzają się kursy organizowane w obcych krajach. Język nie jest przyswajany w czasie ich trwania jedynie podczas kolejnych godzin lekcyjnych. Nauka toczy się także w czasie wolnym, gdy trzeba iść do sklepu, spytać o drogę i wykonywać wiele innych nieco stresujących, a jednocześnie satysfakcjonujących czynności. Jeśli uczymy się zdalnie, pytanie o drogę po angielsku nie wchodzi w grę. Nawet w takiej sytuacji można jednak pomyśleć o odrobinie adrenaliny. Doskonałym pomysłem może być choćby uczestnictwo w czacie głosowym z innymi osobami uczącymi się tego języka. Konieczność komunikowania się w języku obcym na pewno wywoła emocje, a tym samym – przyspieszy naukę.

Po drugie – odpoczywaj

Neurolingwistyka to fantastyczna dziedzina nauki badająca to, jak zachowują się nasze mózgi, gdy uczymy się języków obcych. To właśnie jej przedstawicielom zawdzięczamy wiedzę na temat tego, jak ważny jest odpoczynek po nauce. Osoby chcące opanować angielski w sposób najkorzystniejszy z perspektywy swojego mózgu, powinny starać się, aby proces nauki nie był przerywany żadną inną czynnością umysłową. Koncentrując się tylko na nauce, nie będziemy zaburzać procesu, w czasie którego tworzą się połączenia neuronowe odpowiedzialne za naszą pamięć długotrwałą. Mózg potrzebuje jednak nie tylko intensywnej pracy, ale również odpoczynku. To właśnie dlatego powtórki materiału w skupieniu, bezpośrednio przed snem, zawsze przynoszą tak spektakularne rezultaty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here