W jaki sposób wybierać kołdry

Kupno odpowiedniej kołdry zapewni nam dobre oraz komfortowe warunki do spania. Istnieje bardzo dużo rodzajów kołder. Różnić się będą wypełnieniem, izolacją, a także rozmiarem. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób najlepiej wybrać kołdrę.

Wypełnienie kołder

Na rynku istnieje wiele kołder w różnych rozmiarach. Jednakże najważniejsze będzie wybór takiej, która spełni nasze wszelkie oczekiwania – powinna mieć odpowiedni wsad.

Warto zaznaczyć, że wsad naturalny składać się będzie z puchu, a także pierza. Jeśli mowa o poszyciu, to może ono zawierać także jedwab, bawełnę oraz wełnę. Trzeba wspomnieć o tym, że wsad naturalny będzie gwarantował o wiele lepszą izolację. Ponadto kołdra z większą ilością puchu będzie cieplejsza, a także lżejsza.

Syntetyczna kołdra

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że syntetyczne wypełnienie kołder może być zrobione z różnych materiałów. Mowa tutaj przede wszystkim o poliestrze. Charakteryzuje się on różnymi właściwościami. Ponadto izolacyjne właściwości włókna zależą głównie od zdolności zatrzymania powietrza.

W czasie kupna kołder należy także rozważyć wybór rodzaju zastosowanego poszycia. Na rynku kupimy poszycia zrobione nie tylko z bawełny, ale także i poliestru bądź w połączeniu obu tych materiałów.

Kołdra dla alergika

W obecnych czasach wiele osób uczulonych jest na puch. Nierzadko jednak roztocza znajdujące się w kurzu domowym przyczynią się do chorób takich jak astma, alergia bądź infekcja górnych dróg oddechowych. Unikanie obecności tego typu roztoczy w domu nierzadko bywa trudnym zadaniem. Możemy jednakże ograniczyć ich liczbę, a także zdolność do rozmnażania się. Dobrym pomysłem będzie pranie kołdry oraz poduszki. Ponadto warto prać materac kilka razy w roku. Zdecydowanie powinno to wpłynąć na pogorszenie warunków życia roztoczy.

Warto pamiętać, że nawet najlepsza jakościowo kołdra bądź poduszka nie będzie w stanie wytrzymać tak intensywnej eksploatacji na dłuższą metę. Różnego typu roztocza lubią przebywać w środowisku łóżka, gdzie są w stanie absorbować wilgoć. Ponadto na materacu mogą żywić się martwymi komórkami naskórka. Należy podkreślić, że mikroskopijnej wielkości odchody roztoczy zawierają enzym, który wywołuje reakcje alergiczne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vege Home.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here