jak spłodzić syna

Marzenie o dziecku jest wspólne dla wielu par. Niektóre pary dodatkowo mają swoje preferencje dotyczące płci. Czy istnieje metoda pozwalająca na spłodzenie dziecka konkretnej płci? Jak spłodzić syna?

Jak spłodzić syna?

Trzeba przyznać, że w obiegowych opiniach i tradycjach ludowych istnieje kilka takich metod, które mogą zwiększyć szanse poczęcia syna lub córki. Należy jednak pamiętać, że sposoby te nie zostały potwierdzone przez współczesną medycynę. Decydując się na dziecko, trzeba być zatem gotowym pokochać każde maleństwo, które przyjdzie na świat.
Wracając do pytania jak spłodzić syna, możemy spotkać się z następującymi sposobami:

  • dieta bogata w sód i potas + kawa – słona dieta ma pomóc w poczęciu chłopca. Podobnie, statystycznie rzecz biorąc, picie kawy zwiększało prawdopodobieństwo urodzenia potomka płci męskiej o 75%. Zgodnie z tą teorią unikamy słodkiego, skorupiaków, orzechów i produktów mlecznych.
  • metoda owulacyjna – zakłada stosunek krótko przed owulacją lub zaraz po niej. Oparta jest na obserwacjach wskazujących, że męskie plemniki są szybsze, ale żyją krócej. Teoretycznie więc pierwsze dotrą do komórki jajowej i ją zapłodnią.
  • laboratoryjna selekcja plemników – chociaż nie jest jeszcze dostępna w Polsce, okazuje się całkiem skuteczną metodą. Segregacja nasienia jest stosowana już od dawna, przy okazji zapładnianiu metodą In Vitro, czyli poza ustrojowo.

Metoda In Vitro

jak spłodzić synaW tej dziedzinie nauka idzie cały czas do przodu. Metoda ta wzbudza jednak ciągle wiele kontrowersji. Wymienione sposoby stanowią zaledwie część z rzeki pomysłów na spłodzenie syna. Pozwalają one zwiększyć szansę na dziecko konkretnej płci. Z innych metod można wyróżnić chiński kalendarz czy unikanie gorących kąpieli i sauny. Warto mieć jednak świadomość, że na zapłodnienie komórki jajowej przez dane plemniki może mieć wpływ cała masa czynników na które mamy mniejszy lub większy wpływ. Należą do nich genetyka, uprawiana aktywność fizyczna czy nawet strój, który mamy zwyczaj nosić. Czy warto tak się przejmować tym jakie dziecko się urodzi? Na to pytanie każdy z rodziców musi sam odpowiedzieć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here