ubrania dla kobiet w ciąży

Ciało kobiety w ciąży, nieustannie się zmienia. Najbardziej zauważalną zmianą jest powiększający się, okrągły brzuch przyszłej mamy. Zazwyczaj ubrania, które były noszone przed zajściem w ciąże, nie nadają się dla kobiety ciężarnej. Właśnie dlatego trzeba wymienić swoją garderobę, ale co kupić?

W sytuacji gdy wybrałyśmy ubrania kilka rozmiarów większe, to nie znaczy ze to będzie odpowiednie dla kobiety ciężarnej. Nie chodzi o to, aby kupować ubrania za duże, tylko takie które są dostosowane dla kobiet w ciąży. Takie ubrania mają powiększenie, tylko w konkretnym miejscu – jakim jest brzuch. Reszta fragmentów ubrania ma normalny krój.

Jakie ubrania należy wymienić?

Będąc w ciąży jest kilka elementów naszej garderoby, które musimy wymienić. Bez nich będzie ciężko się obejść.

Pierwszym ubraniem ciążowym, które musimy kupić jest zwykła, prosta sukienka. Jej zaletą jest praktyczność, uniwersalność i komfort noszenia. Najlepiej wybrać sukienkę w neutralnym kolorze, wtedy za pomocą dodatków, można dostosować strój do okoliczności.

Drugim ubraniem ciążowym są spodnie ciążowe. Bez znaczenia czy wybierzemy jeansy czy zwykłe spodnie materiałowe, najważniejsze żeby miały niski stan i materiałowy pas. Specjalny pas sprawia, ze możemy go naciągnąć na brzuch. Spodnie bardzo często są wymieniane przez przyszłą mamę na samym początku. Obwód pasa, ulega zmianie jako pierwszy.

Odzież ciążowa dla kobiet

Trzecim ubraniem ciążowym, są legginsy. Uwielbiane przez większość pań, bez znaczenia czy są w ciąży, czy też nie. Dzięki swojemu elastycznemu materiałowi, są niesamowicie komfortowe. A w ciąży jest to bardzo ważne.

Czwartym ubraniem ciążowym, bez którego będzie ciężko funkcjonować są koszulki, wykonane z elastycznego materiału.

Piątym ubraniem ciążowym jest rozpinany sweter. Najlepiej sprawdza się długa wersja, bez zapięcia. Jest świetnym, uniwersalnym okryciem. Pasuje do każdej stylizacji.

Bardzo ważny podczas wybierania ubrań ciążowych, jest materiał z którego są wykonane. Wiele kobiet w ciąży skarży się na podrażnienia skóry. Najlepszym materiałem ubrania ciążowego jest bawełna. Bawełna jest materiałem przewiewnym i naturalnym.

Przeczytaj też: http://hanja.pl/kosmetyki-dla-kobiet-w-ciazy-jakie-nalezy-uzywac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here