Czy skoki ze spadochronem są bezpieczne?

O skoku ze spadochronem marzy wiele osób. Tylko nielicznie decydują się na realizację tego pomysłu. W dużej mierze odpowiada za to strach. Wydaje nam się, że jest to wspaniałe przeżycie. Oglądamy zdjęcia oraz filmy osób, które odważyły się skorzystać z takiej usługi. Przeglądamy oferty znajdujące się w naszej okolicy, po czym wyłączamy przeglądarkę internetową.

Wsparcie profesjonalistów

Skoki spadochronowe nad morzem to gwarancja niezapomnianych przeżyć. Jest to ogromna frajda, a lot będziemy pamiętać do końca życia. Należy mieć świadomość, że wszystko odbywa się w zgodzie z aktualnie obowiązującymi normami i standardami. Po pierwsze nie będziemy skakać sami, lecz w towarzystwie wyspecjalizowanych instruktorów. Są to tzw. skoki tandemowe.

Samodzielny skok ze spadochronem to rozrywka wyłącznie dla osób, które ukończyły odpowiednie kursy. Lot z doświadczonych i wyspecjalizowanym instruktorem nie niesie za sobą żadnego ryzyka. Ponadto udzieli nam on szczegółowych wskazówek dotyczących skoku spadochronowego nad morzem. Tak przygotowani z pewnością będziemy stresować się o wiele mniej.

Certyfikowany sprzęt

Oczywistym jest, że przedsiębiorstwa oferujące skoki spadochronowe nad morzem przechodzą przez regularne kontrole. Ponadto kładą one duży nacisk na kwestie związane z bezpieczeństwem. Wszystkie wykorzystywane sprzęty są sprawdzane przed każdym skokiem.

Wizja spadochronu, który nie chce się otworzyć może być przerażająca. Należy jednak podkreślić, że jest to niezwykle rzadkie zjawisko. Do lądowania awaryjnego dochodzi średnio raz na kilka tysięcy skoków. Często jest to spowodowane tym, że spadochron został nieprawidłowo złożony. W przypadku godnych zaufania firm takie ryzyko znajduje się na skrajnie niskim poziomie.

Fachowe doradztwo

Do decyzji o skoku ze spadochronem każdy dojrzewa w swoim tempie. Warto zajrzeć na forum tematyczne, gdzie możemy porozmawiać z osobami, które skakały już niejednokrotnie. Udzielą nam one praktycznych wskazówek np. dotyczących ubioru.

W dzisiejszych czasach skoki spadochronowe stały się codziennością. Nie jest to już rozrywka ekstremalna, która realnie zagraża naszemu życiu. Rozwój technologii umożliwił poprawę poziomu bezpieczeństwa, więc warto zmienić swoje nastawienie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here