Namibia

Moda na egzotyczne podróże trwa w najlepsze, a ciekawych kierunków w turystycznych katalogach przybywa z każdym sezonem. Jednym z tych państw, do których turyści wybierają się coraz chętniej, jest Namibia. Dlaczego warto odwiedzić ten kraj? Powodów jest sporo.

Namibia i jej miejsce na mapie świata

Namibia jest jednym z najciekawszych państw leżących w południowo-zachodniej części Afryki, a malownicze wybrzeże Atlantyku bez wątpienia jest jednym z jego największych walorów. Urocze miasteczka, kuszące historyczną zabudową z czasów kolonialnych, tajemnicze zakątki oraz miejsca, w których można stanąć oko w oko z dziką przyrodą — oto główne powody, dla których warto odwiedzić ten kraj przynajmniej raz w życiu. Gdzie warto się wybrać? Na jakich atrakcjach warto się skupić w trakcie wędrówki po Namibii?

Namib — najstarsza pustynia świata

To niezwykłe miejsce, które zachwyca wspaniałą scenerią oraz mianem najstarszej pustyni świata. Namib to najsłynniejsze miejsce, jakim może się pochwalić Namibia. Z biurem podróży można bezpiecznie dotrzeć do tych miejsc, w których doskonale widoczne są imponujące wydmy, tworzące łańcuchy o wysokości 200 metrów i długości około 50 kilometrów. To miejsce na każdym może zrobić ogromne wrażenie swą potęgą oraz unikalną szatą roślinną. Nie brak tu pustynnych roślin, które — ze względu na swą rzadkość — są ważnymi obiektami badań dla setek naukowców z całego świata.

Wybrzeże Szkieletów — miejsce pełne tajemnic

To miejsce intryguje już samą swą nazwą, a spacer po jego terenie na długo zapisze się w pamięci każdego z nas. Ten fragment wybrzeża Atlantyku liczy sobie aż 500 km długości. Kto postawi na wędrówkę po tym wybrzeżu, ten będzie mógł ujrzeć wiele wraków statków, które — z powodu silnych prądów występujących w tym rejonie — zatonęły, a następnie zostały wyrzucone na brzeg. Dziś robią one wyjątkowe wrażenie, stały się też jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych na terenie tego kraju.

Komanskop — miasto poszukiwaczy diamentów

To wymarłe miasto wciąż wzbudza zachwyt. To dawne miasto górnicze, opuszczone w latach 50. XX wieku, było niegdyś ważnym ośrodkiem gospodarczym, znanym z wydobycia diamentów na ogromną skalę. Dziś jest unikalną atrakcją turystyczną, a spacer po jego opustoszałych ulicach może dostarczyć niezapomnianych wrażeń każdemu miłośnikowi podróży.

Z wizytą u przedstawicieli plemion Himba i Damara

Nie samymi diamentami Namibia żyje, a dla wielu turystów wyjątkową atrakcją może stać się wizyta w wiosnach należących do plemion Himba (znanego z dość charakterystycznych fryzur) i Damara. To wyjątkowe miejsca, w których można poszerzyć swą wiedzę na temat życia codziennego mieszkańców tego kraju oraz zdobyć wiele cennych wiadomości na temat kultury afrykańskiej.

Wodospady Epupa — potęga, której trudno się oprzeć

Komu w czasie wycieczki po Namibii znudzi się widok Oceanu oraz pustynnych piasków, temu warto polecić wizytę na pograniczu Namibii i Anglii. Tu czekają wyjątkowe wodospady Epupa, które swą potęgą wzbudzają zachwyt wśród zwiedzających. Dodatkowym walorem tego miejsca są zapierające dech w piersi widoki na okolicę, a przede wszystkim na dolinę Kunene. Jedno jest pewne — ten widok może zachwycić nawet najbardziej doświadczonych podróżników.

Góry Rotstock — moc atrakcji dla każdego

Góry Rotstock to nie tylko wspaniałe widoki, ale i takie skarby, jak Twyfelfontein, mogące się pochwalić starymi i dość tajemniczymi rysunkami. Dzięki temu góry te są atrakcyjnym celem wypraw dla tych, których fascynują tajemnicze opowieści oraz wyjątkowe miejsca. Wspaniałe krajobrazy, możliwość podziwiania afrykańskich zwierząt — wszystko to przyciąga w te góry i czyni je ważnymi punktami na mapie afrykańskich atrakcji.

Dla miłośników dzikiej przyrody

Jednym z najciekawszych państw afrykańskich, które mogą oczarować każdego miłośnika przyrody, jest właśnie Namibia. Wyprawa po Parku Narodowym Etosha dla każdego może się okazać wspaniałym doświadczeniem oraz okazją do podziwiania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Można tu zobaczyć najsłynniejsze zwierzęta dzikiej Afryki: lwy, słonie, bawoły, nosorożce oraz lamparty.

Dzika przyroda, wspaniałe widoki oraz możliwość poznania afrykańskiej kultury — oto czynniki, dzięki którym Namibia staje się kierunkiem wyjątkowym dla każdego miłośnika egzotycznych wypraw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here