dieta

Dieta 1000 kalorii jest niskokaloryczna dieta, która ma zapewnić szybką utratę masy ciała. Jej dzienny limit wynosi 1000 kalorii, a zatem konieczna jest rezygnacja ze spożywania produktów, również tych zdrowych. Taka dieta nie może być stosowana dłużej, niż 4 tygodnie, a niewłaściwe wychodzenie z diety oraz szybki powrót do dawnych nawyków mogą skutkować efektem jo-jo. Na czym właściwie polega taki rodzaj diety? Jakie są jej zasady? Co jeść w przypadku diety 1000 kalorii? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/dieta-1000-kalorii/ 

Dieta 1000 kalorii – na czym polega? 

Dieta 1000 kalorii jest to niskokaloryczna dieta, która ma zapewnić szybką utratę wagi. Można nazwać ją więc dietą odchudzającą. Jej najważniejszym założeniem jest stworzenie znacznego deficytu kalorii, który ma prowadzić do szybkiej utraty masy ciała. Średnia utrata masy ciała w przeciągu miesiąca jest to około 4 – 6 kg. Początkowo utrata takiej wagi jest bardzo szybka, co wynika głównie z utraty wody, a następnie następuje spalenie tkanki tłuszczowej oraz spadek objętości tkanki mięśniowej.

Jakie są najważniejsze zasady diety 1000 kalorii? 

Tak jak w przypadku każdej diety, żeby mogła ona przynosić odpowiednie rezultaty, należy przestrzegać jej zasad. Przypadku diety 1000 kalorii będą to: 

Przyjmowanie maksymalnie 1000 kalorii w ciągu dnia, spożywanie 5 posiłków dziennie, trzech głównych oraz dwóch przekąsek. Rozkład kalorii w poszczególnych posiłkach: 

śniadanie – 250 kcal

drugie śniadanie – 100 kcal

obiad – 350 kcal

podwieczorek – 100 kcal

kolacja – 200 kcal 

Zwracanie uwagi na sposób przyrządzania potraw – Wskazane jest gotowanie na parze lub w wodzie oraz pieczenie bez tłuszczu i unikanie potraw smażonych. Dieta jest bogata w błonnik, a zatem konieczne jest odpowiednie nawodnienie organizmu – minimum 1,5 – 2 litry płynów dziennie. 

Co jeść w przypadku diety 1000 kalorii? 

Żeby zapewnić sobie jak największe uczucie sytości, warto jest spożywać produkty o niskiej gęstości energetycznej. Są to na przykład warzywa. Nie dostarczają one wielu kalorii, a zatem można jeść ich całkiem dużo. Jednocześnie będą to produkty bogate w błonnik, co również sprzyja długotrwałej sytości po posiłku. Szczególnie godne uwagi są również zielone warzywa. Zalecane jest spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudych mięs i ryb oraz nabiału chudego. 

Zobacz też: http://hanja.pl/dieta-dostosowana-do-grupy-krwi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here