Zalety renomowanej suchej karmy dla psów

Karmienie czworonożnego pupila to dla wielu właścicieli prawdziwe wyzwanie, któremu muszą sprostać dosłownie każdego dnia. Karmy bytowe, czyli te podawane na co dzień, powinny być bowiem odpowiednio zbilansowane, aby wspomagały pracę wszystkich układów psiego organizmu. Dlaczego w takim razie warto zdecydować się akurat na suchy rodzaj karmy? Przyjrzyjmy się jej wszystkim zaletom.

Karma o wielu smakach

Sucha karma dla psów jest przygotowywana w wielu różnych wariantach smakowych, co pociąga za sobą także różne składniki. Ich zaletą jest to, że pozwalają na zróżnicowanie psiej diety i odnalezienie tego rodzaju pokarmu, który jest dla niego najlepszy. Dotyczy to w tym przypadku zarówno najbardziej smacznego dla niego rodzaju karmy, jak i takiego, w którym znajdzie się mięso (lub mieszanka mięs) najodpowiedniejsze dla danej rasy.

Karma sucha, posiadająca wiele różnych smaków, zapewnia także możliwość zmiany pożywienia, jeśli odkryjemy, że na jeden ze składników nasz pupil posiada alergię.

Zbilansowany skład

Kolejną zaletą karmy dla psa przygotowanej w formie suchych granulek jest jej zbilansowany skład. Posiada ona wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które sprawiają, że staje się podstawa psiej diety. Jednocześnie zapewnia, że otrzymuje on każdego dnia odpowiednią porcję białek, tłuszczy, węglowodanów, witamin i minerałów, a także błonnika.

W efekcie prawidłowo dobrana dieta sprawia, że pies może cieszyć się najwyższym poziomem zdrowia i aktywności.

Łatwość doboru do konkretnej rasy

Psy duże, średnie i małe mają różny poziom aktywności i często różniące się potrzeby żywieniowe. Psy młode i starsze mogą wykazywać się innymi zachowaniami, ale też z biegiem czasu mogą pojawiać się u nich schorzenia, które wymagają specjalnej uwagi. Istnieją także psy pracujące oraz typowe “kanapowce”.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nietrudno zauważyć, że każda rasa ma indywidualne potrzeby, które istotnie wpływają na rodzaj pokarmu, jaki powinna otrzymywać. W związku z tym sucha karma została podzielona na wiele typów, dedykowanych dla szczególnych potrzeb konkretnej rasy. I tak dlatego mamy między innymi karmy suche dla psów małych lub dużych ras, dla szczeniąt i seniorów, albo dla psów kastrowanych. Sprawdź, która z nich będzie najlepsza dla ciebie.

Wygoda użytkowania

Karma sucha jest wybierana przez wielu właścicieli również dlatego, że odznacza się wygodą używania. Została przygotowana w formie granulek, które łatwo możemy odmierzyć za pomocą specjalnej miarki, zazwyczaj znajdującej się już w paczce. Dzięki temu nie musimy posiadać na przykład wagi, aby prawidłowo podzielić jedzenie na psie porcje, co znacząco ułatwia podróże z pupilem, ale też codzienne serwowanie mu jedzenia.

Sucha karma to także wygoda przechowywania, ponieważ nie wymaga wykorzystania lodówki. Wystarczy zamknąć ją szczelnie w pojemniku lub torbie, by nie docierała do niej woda, a będzie gotowa do użycia przez wiele miesięcy.

Jeśli zdecydujesz się zamówić karmę dla psa online, przekonasz się też, że jest dostarczana w wygodnych workach, które na pewno łatwo zmieścisz w domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here