woda - czy trzeba ją pić?

Woda jest niezbędną substancją, bez której nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Wszelkie jej niedobory mają wpływ na pracę narządów wewnętrznych, jak i wygląd naszej skóry.

Odwodnienie jest bardzo niebezpieczne dla człowieka, dlatego tak ważne jest picie odpowiedniej ilości płynów każdego dnia. Należy również pamiętać, że zapotrzebowanie organizmu na wodę rośnie w upalne dni.

Rola wody w organizmie

Woda spełnia wiele ważnych funkcji w organizmie człowieka. Jednym z najważniejszych zadań jest utrzymanie prawidłowej temperatury ciała na stałym, bezpiecznym poziomie. Dodatkowo dzięki spożywaniu wody pozbywamy się wszelkich szkodliwych substancji i toksyn z organizmu.

Nasze ciało nie posiada zdolności do magazynowania wody, dlatego musimy pamiętać, żeby uzupełniać wodę na bieżąco.

Obowiązkowo każdego dnia powinniśmy swojemu organizmowi dostarczać różnych składników odżywczych, dlatego nasza dieta jest zbilansowana. Jeżeli chodzi o płyny, nie jest to aż tak wymagające. Ponieważ podstawowym płynem, który musimy spożywać każdego dnia jest woda mineralna. Nie musimy pić herbat, soków czy innych napojów, kluczowa jest woda.

Przeczytaj też: http://hanja.pl/retinol-jakie-ma-wlasciwosci/

Woda mineralna, dzięki temu że zawiera składniki mineralne jest najbardziej wartościowym płynem, dla organizmu. Dzięki niemu dostarczamy sobie wielu ważnych mikroelementów.

Dla osób, które mają problemy z przemianą materii lub gorszym samopoczuciem zalecana jest woda mineralna wysokozmineralizowana, ponieważ zawiera dużą ilość wapnia i magnezu.

Jaką ilość wody, należy spożywać każdego dnia?

Jeżeli nasz organizm jest prawidłowo nawodniony, mamy lepszy nastrój, więcej energii, a nasza skóra jest nawilżona. Mimo tych wszystkich korzystnych właściwości, wiele osób sięga po wodę dopiero wtedy, gdy poczują pragnienie. Nie piją jej regularnie. A to błąd. Naszym celem powinno być uniknięcie odwodnienia i systematyczne spożywanie wody mineralnej.

Każda dorosła osoba powinna spożywać każdego dnia minimum 1,5 litra wody. Wyjątkiem jest nadmierna aktywność fizyczna, ciąża, odchudzanie oraz wysoka temperatura, wtedy tej wody powinniśmy spożywać znacznie więcej.

Źródło: https://domnienachwilke.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here