Nowoczesne metody leczenia nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem dotykający wielu kobiet. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia można jednak odzyskać komfort życia!

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (NTM) to dolegliwość polegająca na niekontrolowanym wycieku moczu z cewki moczowej. Dotyka ona głównie kobiet dojrzałych, po wielokrotnych porodach, cierpiących na nadwagę, z przewlekłymi chorobami układu moczowo-płciowego czy po zabiegach w tym obszarze.

Główną przyczyną NTM jest osłabienie mięśni dna miednicy, czyli tak zwanych mięśni Kegla. Mięśnie te odpowiedzialne są za właściwe podtrzymywanie pęcherza moczowego. Gdy dochodzi do ich osłabienia, zwiększa się kąt nachylenia cewki moczowej, co może prowadzić do mimowolnego wycieku moczu.

Jak leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Dzisiaj leczenie nietrzymania moczu jest możliwe. Aktualnie do wyboru jest szeroka gama metod pozwalających na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Zalecony przez lekarza na nietrzymanie moczu zabieg może przynieść ulgę praktycznie od razu!

Jaki zabieg na nietrzymanie moczu sprawdzi się najlepiej? Poniżej prezentujemy listę zabiegów na NTM, które obecnie cieszą się największym zainteresowaniem – dają najlepsze rezultaty, a przy tym są małoinwazyjne.

Metody leczenia nietrzymania moczu:

– laseroterapia – powoduje stymulację produkcji włókien kolagenowych wzmacniających mięśnie Kegla i redukuje kąt nachylenia cewki moczowej
– wstrzyknięcie okołocewkowe – to zabieg na nietrzymanie moczu, który polega na wstrzyknięciu substancji wypełniającej w okolice szyi cewki moczowej, co daje jej lepsze podparcie i odpowiedni kąt nachylenia
– wstrzyknięcie botoksu (toksyny botulinowej) – ten polecany na wywołane nadreaktywnością pęcherza nietrzymanie moczu zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej dawki botoksu w ściany pęcherza moczowego, co redukuje jego nadmierne skurcze
– taśma mini sling – zabieg na nietrzymanie moczu polegający na wszczepieniu taśmy pod cewkę moczową, która tworzy anatomiczne podparcie dla szyi pęcherza moczowego, daje bardzo dobre efekty u kobiet z NTM

Gdzie wykonać zabieg na nietrzymanie moczu?
Aktualnie leczenie nietrzymania moczu możliwe jest w wielu prywatnych klinikach na terenie całego kraju. Wybór dobrej kliniki i sprawdzonego specjalisty wykonujących zabiegi tego typu zapewnia najlepsze efekty.

Adresy klinik zajmujących się prowadzeniem zabiegów na nietrzymanie moczu można znaleźć już teraz przez internet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here