Najlepsza farba do włosów blond

Wiele kobiet lubi posiadać odpowiedni kolor włosów, jednak nie zawsze są w stanie stwierdzić jaki do ich urody pasuje najbardziej, póki tego nie sprawdzą. Najważniejszym jest pamiętać o tym, iż kolejne farbowanie nie może być wykonywane bezpośrednio po innym. Może to spowodować, iż włosy będą spalone i nie będzie można przez znacznie długi czas wykonywać jakichkolwiek zabiegów na włosach (o ile w ogóle nie zajdzie potrzeba ich ścięcia). Warto będzie się również doradzić specjalistów, jakie farby będą odpowiednie dla naszych włosów, ponieważ każdy posiada inne. Jedne mogą być grube i mocne, inne cienkie, jeszcze inne suche albo przetłuszczające się. Wszystko będzie uzależnione od tego co ma się na głowie. Niekiedy nawet najlepsza farba do włosów blond nie rozjaśni przykładowo włosów czarnych.

Czy istnieje najlepsza farba do włosów blond?

Jeżeli będzie się chciało przejść z koloru czarnego na jasny, to pamiętać koniecznie trzeba o tym, iż na sam początek bardzo przydatny będzie rozjaśniacz. Dobrze jest skorzystać na samym początku oczywiście z usług fryzjera, ponieważ to on właśnie posiada największe doświadczenie w tym, jak długo należy przytrzymać taki rozjaśniacz albo ile i jakiego odcienia farby nałożyć, aby uzyskać dany odcień. Czasami koniecznym będzie pofarbowanie włosów dwa razy, ponieważ za pierwszym razem nie osiągnie się oczekiwanego efektu.

Można się przejść po hurtowniach i sprawdzić jakie oferują one rodzaje farb, poczytać etykiety na nich znajdujące, podpytać o ich ceny, porównać składy i tym samym wyciągnąć wnioski, która z nich będzie mogła być odpowiednia właśnie dla nas. Warto będzie również sprawdzić czy sama kondycja włosów będzie dawała możliwość wykonania właśnie takiego zabiegu. Niekoniecznie może będzie trzeba odwiedzić trychologa, aczkolwiek nawet kosmetyczka, czy fryzjerka powiedzą nam czy jest to obecnie możliwe.

Wiadomo włosy muszą wiele znieść, jednak odstęp minimalny pomiędzy farbowaniami powinien wynieść co najmniej dwa tygodnie. Jeżeli już będzie się miało wybraną farbę i wiedziało, iż na pewno jest to taki odcień, o którym się marzyło, to można się rozejrzeć jeszcze za kimś, kto dla nas wykona usługę farbowania. Najczęściej będzie to fryzjer, aczkolwiek czasami może być to koleżanka, siostra lub po prostu mama. Najważniejsze jest uzyskanie oczekiwanego efektu. Z reguły nie zaleca się przechodzenia z bardzo ciemnych włosów na kolor blond, a na pewno nie bardzo jasne odcienie. Jak to się jednak mówi, dla chcącego nic trudnego. To my musimy się dobrze czuć sami ze sobą.

Kolor również musi być odpowiedni dla nas. Nie da się ukryć, iż blondynki bardzo podobają się mężczyznom, stąd też wiele kobiet dąży do tego, by posiadać właśnie tenże kolor również na swojej głowie. Warto będzie sprawdzić tez czy na pewno blond będzie odpowiedni do naszej karnacji chociażby przykładając perukę. U fryzjera z pewnością będzie można takową znaleźć i to ostatecznie pozwoli sprawdzić, czy decyzja jest w pełni słuszna.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here