Odzież młodzieżowa

Każdy z nastolatków ma już przez siebie samego wybrany styl ubierania. Stylu nie należy nikomu narzucać ani krytykować. Nastolatkowie mają to do siebie, że mówią wprost to, co myślą. Jeśli ktoś nie nosi markowych ubrań to nie jest kimś ważnym. Odzież młodzieżowa wśród młodych ludzi jest ich wizytówką. Kiedy osoba próbuje upodobnić się do osób, które jej lub jemu imponują jest od razu wyśmiewany, ponieważ chodzi w tanich podróbach.

Ile kosztuje odzież młodzieżowa?

Jednak ubrania dla nastolatków, jak również młodszych nie są tanie. W przypadku, gdy taka młoda osoba wymaga wręcz kupienia jej lub jemu wybranej części garderoby, jeśli tego nie zrobimy, a w zamian kupimy coś tańszego to ona albo on zniszczy ubranie na złość rodzicom. Bunt w stosunku do ubrań u nastolatków drogo nas kosztuje.

Jest wiele znanych marek, które młodzież nosi chętnie, są nimi na przykład Puma, Nike lub Adidas. To są marki bardziej pod kątem sportowym. Natomiast, jeśli chodzi o codzienność to istnieją jedne z najpopularniejszych sklepów, które wszyscy odwiedzają, ponieważ dla każdego coś się znajdzie. Sklepy Cropp i House dominują na rynku. Młodzież kupuje tam ubrania, płacąc za nie niemałe pieniądze.

Cropp i House to jedne z najdroższych sklepów obleganych przez tłumy nastolatek. Trendy młodzieżowe z każdym rokiem się zmieniają, niestety każdy młody człowiek pragnie być ubrany na czasie. Jedni chcą ubrania ze swoim idolem, drudzy z popularnymi napisami, które noszą ich koledzy i koleżanki, a inni chcą wyglądać dokładnie kopiuj-wklej, jak ktoś z popularnej grupy w szkole.

Własny styl

Nastolatkowie przywiązują dużą wagę do wyglądu, przez to wyrabiają sobie opinie o sobie. Jedni wyglądają jak gwiazdy, inni jak szare myszki. Mając swój styl wyrażasz siebie, nie każdemu musi się podobać ważne, że Tobie się podoba. Coraz częściej nie powinno nas obchodzić to, co myślą o nas inni. To naszą sprawą jest jak się ubieramy, czy malujemy się czy też nie.

Według mnie szkoła to nie jest wybieg dla modelek. Dziewczyny ubrane z świecące bluzki, z dużą ilością biżuterii oraz makijażu ma pretekst, by nie ćwiczyć. A jaki? Bo nie chcą zniszczyć tego, co stworzyły przed pójściem do szkoły. Dzięki ubraniom znanych marek można stać się z kogoś kto trzymał się zazwyczaj z tyłu w kogoś z kim wszyscy się witają na szkolnym korytarzu. Nie powinniśmy być tak puści w środku.

W młodym wieku dla każdego ważne są pieniądze, opinia innych oraz to, co założy jutro. Dla nielicznych liczy się nauka oraz to, gdzie pójdzie na studia. Mając ubrania z H&M, Croppa albo Housa wszyscy będą myśleć, że masz dużo pieniędzy skoro pozwoliłeś sobie na tak drogie ubrania. Wszyscy będą chcieli się z tobą przyjaźnić, jednak gdy wrócisz do swojego starego ubioru wszyscy odejdą. Nastolatkowie mają obsesję na punkcie śledzenia najnowszych trendów. Do tego celu kupują stosy magazynów, gdzie są pokazane młode modelki prezentujące młodzieżową odzież na każdy sezon lub okazje. Dlatego moim zdaniem nie powinniśmy zwracać uwagi na ubranie, a na charakter drugiej osoby.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here