Bardzo często wraz z zaniedbanie własnego zdrowia, wiąże się zaniedbanie naszego ciała. Powiedzenie: w zdrowym ciele zdrowy duch jest jak najbardziej do tego adekwatne. Abyśmy czuli się znakomicie potrzebujemy spełnienia szeregu istotnych czynników takich jak: zaspokojenie wszystkich istotnych potrzeb, prawidłowego funkcjonowania organizmu m.in. układu krążenia, oddechowego, nerwowego oraz wszystkich potrzeb wymienionych w piramidzie Maslowa.

Schorzenia układu krążenia

Jak poprawić krążenieJednak najczęściej w naszym życiu mamy problem z fizycznym aspektem naszego ciała. Często brakuje nam chęci, motywacji oraz dłuższego zaangażowania do aktywności fizycznej. Jednak to dzięki niej nasz organizm pracuje znacznie wydajniej, wszystkie układy naszego ciała są aktywne i pracują efektywniej. W dzisiejszych czasach najczęściej dochodzi do śmierci w wyniku schorzeń układu krążenia, który jest zależny głównie od aktywności ruchowej! Abyśmy mogli żyć jak najdłużej oraz aby nasze życie było znacznie bardziej komfortowe opiszę państwu jak poprawić krążenie w swoim organizmie oraz nie dopuścić do przedwczesnej śmierci.

Jak poprawić krążenie?

Oczywiście głównie powinniśmy skoncentrować się na aktywności ruchowej. Tak naprawdę poczynając od spokojnych spacerów poprzez kolarstwo, pływanie, wspinaczkę górską, gry zespołowe, tak naprawdę każda regularna aktywność fizyczna (około 3-4 godzin tygodniowo intensywniejsza, 6-8 mniej intensywna) będzie powodować znaczne polepszenie samopoczucia oraz wpłynie na jakość naszego życia. Drugim bardzo ważnym aspektem dotyczącym zdrowia jest odpowiednia dieta. Bardzo ważne jest to, aby nie przekraczać swojego bilansu kalorycznego oraz aby spożywanie produkty zawierały istotne składniki pokarmowe dla naszego organizmu.

Abyśmy mogli mieć odpowiednio zbilansowaną dietę należy spożywać sporą ilość owoców oraz warzyw, ponieważ to one dostarczają do organizmu bardzo dużo witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Bardzo istotne będzie również ograniczenie fast foodów typu: pizza, hamburger, kebab, ponieważ zawierają one bardzo duże ilości tłuszczów, który odkłada się w naczyniach krwionośnych naszego organizmu. Zaleca się konsumować tłuszcze w postaci mięsa rybiego, które są bardzo zdrowe dla naszego organizmu oraz tłuszcze roślinne – ze względu na wysoką zawartość minerałów oraz witamin.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here