Jak podnieść poziom testosteronu

Zdrowy mężczyzna to ten posiadający duże ilości testosteronu. Tak mawiały nasze babki, jednak jest w tym dużo prawdy. Jak podnieść poziom testosteronu by być męskim i zdrowym? przedstawię kilka rozwiązań.

Jak podnieść poziom testosteronu?

Jak podnieść poziom testosteronuJednym z pierwszych i najprostszych jest wykonywanie treningów siłowych. Szczególnie pomocny jest tutaj trening siłowy. To za jego sprawą nasz organizm wydziela zwiększone ilości testosteronu. Następnie rozsądnie jest przyjrzeć się naszej diecie. Gdy nasza waga jest z duża ograniczmy węglowodany. Dzięki ich redukcji spadnie poziom naszej tkanki tłuszczowej. Zastanówmy się natomiast nad wprowadzeniem większej ilości tłuszczów. Niska ilość tłuszczy w diecie ma negatywny wpływ na poziom naszego testosteronu. Ich źródłem są orzechy, oliwy, czy ryby.

Kolejnym rozwiązaniem jest spożywanie różnych rodzajów mięs czy owoców morza. Konsumpcja mięsa w naturalny sposób podnosi poziom testosteronu, a białka zwierzęce zawarte w mięsach są najłatwiej przyswajane przez nasz organizm.
Ogranicz stres! jego zawyżony poziom ma katastrofalny wpływ na poziom testosteronu. Staraj się częściej przebywać na świeżym powietrzu poprzez długie spacery. Czytanie książek czy medytacja, również bywają tutaj bardzo pomocne.
To jak pracuje nasz zegar biologiczny ma duży wpływ na działanie naszego układu hormonalnego. Ustabilizujmy godziny w których kładziemy się spać, i to kiedy wstajemy.

Cynk i witamina D

Kolejnym brakującym ogniwem może być niedobór cynku. Jest to pierwiastek wykorzystywany do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jego niedobór jest główną przyczyną niskiego poziomu testosteronu. Kolejnym pierwiastkiem ważnym pierwiastkiem jest witamina D. Jej źródła znajdziemy w tranie, czy wyprodukujemy ją poprzez przebywanie na słońcu, będącym jej naturalnym źródłem. Używki takie jak alkohol czy papierosy, i w tym wypadku bywają zabójcze. Ich częste stosowanie obniża poziom testosteronu, i powoduje szybkie starzenie się organizmu.
Wprowadzając te kilka zmian, już po około miesiącu ujrzymy pierwsze pozytywne efekty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here