Hosting dla strony

Mało kto wie, że zanim zaczniemy budować naszą stronę poza wykupieniem nazwy domeny, musimy zatroszczyć się także o hosting dla naszej strony.

Czym jest hosting? I dlaczego hosting dla strony internetowej jest tak istotny?

Jak już pewnie wiesz na wygląd strony wpływa grafika: obrazki, gify i inne elementy, które się pojawiają. Jednak, podobnie jak na naszym dysku, muszą one być gdzieś zapisane. Stąd też każda strona potrzebuje takiego miejsca, żeby mogły w nim zostać zapisane pliki graficzne, i właśnie to jest hosting.

Hosting jest usługą, którą świadczy nam dostawca, dostarczając nam wolne miejsce na serwerze, na którym możemy zapisywać obrazki, które później znajdą się na naszej stronie.

Ile to kosztuje?

Nie jest to droga usługa, jednak kilkadziesiąt złotych będziemy musieli poświęcić. Często od dwustu do pięciuset i wyżej. Wszystko zależy od tego, jaka pojemność będzie nam potrzebna. Jeśli zamierzamy prowadzić bloga/stronę o podróżach zdecydowanie będzie nam potrzebne więcej miejsca na wirtualnym dysku. Natomiast, jeśli potrzebujemy strony np. do promocji własnej firmy bardzo dobrze sprawdzi się najmniejszy pakiet. Jednakże im więcej treści w sieci, tym lepiej rozpoznawalna marka.

Gdzie kupić tani hosting dla strony www?

Oczywiście, najłatwiej i najlepiej skorzystać z wyszukiwarki Google i zadać to pytanie. Lepiej poszukać trochę dłużej, zastanowić się nad tym czego tak naprawdę potrzebujemy, żeby dobrać dla nas najkorzystniejszym przykładem.

Jednym z takich tanich wyszukań jest hosting od kru.pl/bizneshosting.php. Na stronie startowej znajdziemy trzy różne pakiety, które są w bardzo przystępnych cenach. Pakiet cloud start to jedyne 11,45 zł na miesiąc, a w zamian mamy 30 GB dla naszej strony. Zapewne korzystasz z dysku google, który ma 15 GB, a na pewno jeszcze nie wykorzystałeś w pełni jego pojemności, a więc 30 gb w tej cenie jest okazją. Oczywiście, jeśli potrzeb ujesz możesz skorzystać z innego pakietu, Cloud Premium to do 100 GB. Z pewnością ten pakiet przyda się nie jednemu podróżnikowi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here