Czym jest mikropigmentacja skóry głowy

Nadmierna utrata włosów jest problemem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Wiek nie gra tu roli, ponieważ łysienie staje się zmorą coraz młodszych osób. W kontekście walki z tą przypadłością warto przyjrzeć się nowatorskiej technice autorstwa światowej sławy mistrza mikropigmentacji, Moshe Alul, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to mało inwazyjny zabieg niechirurgiczny polegający na wykonaniu tatuażu medycznego imitującego krótko ostrzyżone włosy. Pigment jest indywidualnie dobierany do koloru włosów pacjenta. Zastosowany barwnik doskonale imituje mieszki włosów, co pozwala na uzyskanie naturalnego efektu bez wrażenia sztuczności. Z reguły proces mikropigmentacji skóry głowy jest rozłożony w czasie. Celem uzyskania docelowego wrażenia pełnej fryzury wykonuje się  serię trzech zabiegów. Rezultat utrzymuje się mniej więcej do dwóch lat, jednak jest to indywidualna kwestia. Zabieg można z powodzeniem powtórzyć i tym samym przedłużać uzyskany efekt. Wykorzystywane podczas zabiegów pigmenty są neutralne dla ludzkiego organizmu, dzięki czemu praktycznie nie występuje ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych.

Do kogo adresowana jest ta metoda?

Mikropigmentacja skóry głowy jest odpowiedzią na problemy związane z wypadaniem włosów i łysieniem. Dzięki zastosowaniu tej techniki możliwe jest również ukrycie blizn umiejscowionych w obrębie głowy. Dużą zaletą tej techniki jest fakt, że mogą z jej rezultatów skorzystać wszystkie zainteresowane osoby, niezależnie od przyczyn utraty włosów. Dzięki mikropigmentacji skóry głowy możliwe jest odtworzenie fryzury zarówno w przypadku pełnej, jak i częściowej utraty mieszków włosowych. Coraz częściej decydują się na nią również kobiety, które chcą uzyskać optyczne wrażenie powiększenia objętości długich włosów.

Ile kosztuje zabieg?

Przed wykonaniem zabiegu koniecznym jest odbycie specjalistycznej konsultacji, podczas której zostanie (między innymi) dobrany odpowiedni kolor barwnika. Cena konsultacji przed zabiegiem wynosi około 100 złotych i obejmuje próbę na niewielkim obszarze głowy. Cena za całą serię zabiegów różni się w zależności od danego obszaru Polski. Generalnie należy liczyć się z kwotą w granicach od 1 tys. zł do 3,5 tys. zł. Mikropigmentację skóry głowy można również z powodzeniem wykonać za granicą, gdzie podobnie jak w Polsce jest bardzo popularna. Ceny są w tym przypadku uzależnione od stawek przyjętych w danym kraju.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na stronę https://klinikasmp.pl i zapytaj ekspertów!

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here