Słomki papierowe - mały krok ku lepszemu światu

W mediach społecznościowych trwa istna nagonka na konsumpcjonizm, a zwłaszcza kupowanie rzeczy wykonywanych z plastiku. Odpady toną w naszych oceanach i zanieczyszczają żyjące w nich stworzenia, na czym sami już w tym momencie tracimy, bo kupując rybę z marketu, możemy być niemal pewni, że jest ona zatruta różnymi niebezpiecznymi związkami. Zwierzęta giną na potęgę. Niektóre gatunki już przestały istnieć.

Jeżeli chcemy się temu przeciwstawić i pragniemy zrobić coś dobrego dla Ziemi, przejdźmy przynajmniej na biodegradowalne słomki papierowe. To bardzo prosta i mała zmiana, ale jeżeli każdy postąpiłby w podobny sposób, świat już teraz wyglądałby nieco inaczej. Im mniej będziemy zużywać plastiku, tym lepiej. My sami niby nie jesteśmy odpowiedzialni za to, co robią w swoich fabrykach olbrzymie firmy i marki, ale jeżeli przestaniemy kupować ich plastikowe produkty, spadnie na nie popyt, a wtedy ich wytwarzanie straci sens. Nikt nie chce zajmować się czymś, co nie przynosi wymiernych korzyści. Nie dawajmy więc producentom żadnych pretekstów do tworzenia rzeczy z plastiku.

Eko słomki papierowe są naprawdę tysiąckrotnie lepszym wyborem. Dziś niemalże wszyscy o nich mówią. Przeczytamy o nich na różnych portalach społecznościowych, a w mediach, na których użytkownicy wstawiają swoje aktualne zdjęcia z różnymi opisami, natkniemy się na posty celebrytów zachęcających do zamiany plastiku na papier. Wszyscy już o tym mówią. Na każdym kroku dowiemy się o przewadze papieru nad plastikiem. Jeżeli jednak chcemy zrobić dla naszej planety coś więcej, nie możemy jedynie przekazywać tych informacji dalej – musimy sami z nich korzystać na co dzień, co przecież nie będzie trudne.

Zacznijmy chociażby od tych symbolicznych słomek. Są niepozorne, a jednak mogą wiele zmienić. Następnym razem, gdy będziemy planować ich zakup, znajdźmy w sklepie ekologiczne słomki z papieru, a te plastikowe odłóżmy daleko na półkę. Prosta i niewymagająca zmiana. Takie małe kroki są jednak najskuteczniejsze i dają najdłuższe efekty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here