Owalna twarz

Korekcja kształtu twarzy przy pomocy makijażu jest możliwa. Wymaga to jednak opanowania poszczególnych technik. Tylko wtedy możemy wykorzystywać je w praktyce z pozytywnym efektem. Szczególnie ważne jest to w przypadku używania bronzera. Musimy stopniowo uczyć się, w jakich miejscach powinno być go więcej i w którym kierunku musi zostać roztarty. Owalna twarz wymaga dobrego podkreślenia kości policzkowych. Z tego powodu możemy pozwolić sobie na bardziej zdecydowane linie i użycie mocniejszego produktu. Jednak nadal powinien być łagodnie połączony z podkładem. Tylko wtedy całość będzie wyglądała naturalnie, a nasz makijaż nie będzie karykaturalny.

Owalna twarz – Jak ją skorygować przy pomocy makijażu?

Na samym początku warto korzystać z jaśniejszych kolorów, które możemy stopniować w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Dzięki temu sprawdzimy, jaka tonacja będzie najlepsza w naszym przypadku i nie przesadzimy z intensywnością. Odcień produktu również ogrywa ogromną rolę. Powinien być dopasowany do koloru cery. Chodzi tu o chłodne lub ciepłe tony. W tej kwestii nie powinniśmy wprowadzać absolutnie żadnych kontrastów.

Warto dążyć do jak najbardziej naturalnego efektu i dopasowania do siebie wszystkich używanych w trakcie makijażu produktów. Dobrym pomysłem jest również zaopatrzenie się w kilka bronzerów. Możemy wtedy dowolnie dostosowywać wszystko do naszych oczekiwań poprzez mieszanie ze sobą produktów. Pozwoli nam to przetestować różne rozwiązania i znaleźć kolor perfekcyjny.

Kolejnym kosmetykiem jakim powinniśmy się zainteresować jest rozświetlacz. Pomoże nam nadać naturalny blask całej twarzy i uwydatnić poszczególne obszary. Powinniśmy aplikować go na najbardziej wystające rejony. Kości policzkowe i łuk kupidyna stały się już standardem jeśli chodzi o użycie tego kosmetyku. Efekty, jakie jesteśmy w stanie uzyskać mogą być bardzo spektakularne. Równocześnie jest to również pomocne przy optycznym powiększaniu ust makijażem. Wystarczy odpowiednio dostosowywać do siebie poszczególne techniki i właściwie je wykorzystywać.

Dodatkowo możemy również sięgnąć po róż. Jednak w tej kwestii wybór jest już bardziej skomplikowany. Zależy to oczywiście od naszego gustu i tego jak czujemy się w poszczególnych odcieniach. Jednak mimo wszystko priorytetem powinno być dla nas dopasowanie do odcienia skóry i ogólnej kolorystyki naszej urody. Tylko wtedy uzyskamy naturalny i dobrze wyglądający efekt. Sama ilość produktu powinna być minimalna. Najważniejsze jest, aby jedynie delikatnie podkreślić policzki. Z tego powodu szczególnie na początku doskonale sprawdzą się produkty słabiej napigmentowane, które możemy bez obaw aplikować nawet kilkukrotnie i testować, jaka ilość oraz natężenie będzie właściwe.

Na kosmetykach nie należy oszczędzać. Szczególnie jeśli zależy nam na trwałym efekcie, który nawet po wielu godzinach będzie wyglądał doskonale. Nie musimy jednak od razu przeznaczać dużych kwot na zakupy. Dobrym pomysłem jest sięgniecie po próbki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here