urządzenia kuchenne

Na stan naszego zdrowia ogromny wpływ ma to, co jemy. Potwierdzają to wyniki profesjonalnych podmiotów badających zdrowie publiczne, jak również nasze własne indywidualne obserwacje. Do niedawna wierzono, że aby zadbać o siebie, trzeba po prostu mniej jeść. Okazuje się jednak, że istotniejszą kwestią jest, nie tylko ile, ale co jemy i pijemy. Samodzielne przygotowanie potraw i napojów daje nam większą kontrolę nad jakością posiłków. Jakie urządzenia warto używać, aby żyć zdrowiej?

Wyciskarki do soków

Sokowytłaczarki to sprzęty, które z powodzeniem wykorzystywały już nasze babki. Jednak w przeszłości, głównym powodem ich posiadania były względy ekonomiczne. Na rynku brak było gotowych soków i do tego nie chciano marnować warzyw i owoców, które rosły w ogrodzie lub na działce. Obecnie mamy dostęp do szerokiej oferty produktów. Prawda jest jednak taka, że te, których składowi można zaufać, są niezwykle drogie.

Dlatego warto posiadać własną wyciskarkę do soków i oferować swojej rodzinie najzdrowsze napoje. Soki wykonane w domu stanowią bogactwo witamin i minerałów, którego nie znajdziemy w sokach pasteryzowanych. Jakie funkcjonalności posiadają współczesne wyciskarki do soków? Wszystko zależy od wybranego modelu.

Z całą pewnością godne polecenia są wyciskarki wolnoobrotowe oferowane przez sklep Ronic. Urządzenia te gwarantują idealną konsystencję napojów. Dzięki niskim obrotom, w sokach pozostają witaminy, enzymy i antyutleniacze. Obsługa sprzętu jest banalnie prosta. Co ciekawe, grawitacyjny system wrzutowy pozwala efektywnie pracować nawet bez popychacza. Do tego nie musimy już poświęcać wiele czasu na czyszczenie urządzenia. Nowoczesny materiał wykonania sita, wymaga jedynie opłukania pod bieżącą wodą. Wyciskarki do soków posiadają większą moc, ale są jednocześnie energooszczędne.

Roboty kuchenne

Kolejnym urządzeniem, którego nie może zabraknąć w każdym domu, jest robot kuchenny. W sprzedaży jest naprawdę spory wybór takich narzędzi. Bez problemu znajdziemy sprzęt, który będzie odpowiadał naszym potrzebom żywieniowym. Roboty kuchenne różnią się między sobą: wyglądem, mocą, materiałem wykonania oraz zestawem dodatkowych akcesoriów. Wyręczają nas w krojeniu, siekaniu, ubijaniu, tarciu, miksowaniu i wyciskaniu. To prawdziwi przyjaciele wszystkich kucharzy.

Jeśli zależy nam na posiadaniu sprzętu dającego nieograniczone możliwości gastronomiczne, to warto wziąć pod uwagę zakup robota kuchennego Megamix 5200 XL Premium+. Taka maszyna jest nie tylko wielofunkcyjna, ale również niezawodna. Posiada komplet dodatkowych tarcz (np. do wiórek, tagliatelle, chipsy faliste), wyciskarkę do soku i smoothie, zestaw do kostek i frytek, zestaw do puree oraz książkę z przepisami.

Prasy do oleju

Równie przydatnymi urządzeniami są prasy do oleju. Umożliwiają one uzyskanie zdrowego oleju w warunkach domowych. Szczególnie polecane są prasy do wytłaczania na zimno. Tego typu olej jest bowiem zdrowszy i zawiera najwięcej składników wartościowych (Omega 3, Omega 6 i Omega 9 oraz witaminy).

Z czego warto tłoczyć olej? Oczywiście z nasion i orzechów. Jeśli chodzi o nasiona, to najlepiej nadają się: czarnuszka, gorczyca, argan, kolendra, dynia, rzepak, len, mak, sezam, słonecznik. Równie atrakcyjny jest olej z orzechów: kokosa, laskowych, makadamia, nerkowca, brazylijskich, pistacjowych, włoskich lub ziemnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here