Które dywany najlepiej sprawdzą się w tzw. klasycznym wnętrzu?

Współczesny styl klasyczny ma niewiele wspólnego z przepychem klasycyzmy minionych epok. Ponadczasowość tego stylu objawia się przede wszystkim w ładzie i harmonii uzyskanych poprzez przemyślane kompozycje mebli, dodatków i tekstyliów. Dywany do wnętrz klasycznych charakteryzują się ponadczasowością ukrytą w kwiatowych wzorach perskich i indyjskich czy rozetach w orientalnym stylu. Istotne są również kolory dywanu oraz zestawienie go z meblami, które uczynią wnętrze nie tylko klasycznym, ale również modnym.

Klasyczne wzornictwo dla każdego wnętrza

Podstawą klasycznych aranżacji są dywany klasyczne o wzorach pełnych harmonii i symetrii. Dlatego szczególnie atrakcyjnie wizualnie są dywany perskie, odznaczające się bogactwem wzorów i kolorów. Niezwykle estetycznie z wnętrzami klasycznymi komponują się również dywany chińskie i indyjskie, których wzornictwo doskonale prezentuje się z klasycznym umeblowaniem. Tradycyjne medaliony, rozety i ornamenty to motywy charakterystyczne dla dywanów w stylu klasycznym. W uniknięciu bałaganu i dysharmonii pomocne będzie zastosowanie we wnętrzu zasady tła wymagającej wybrania tych elementów, które będą miały charakter bardziej uniwersalny i mniej dekoracyjny, stanowiący idealne tło dla wzorzystych materiałów.

Kolory klasyczne – co warto o nich wiedzieć?

Charakterystyczne dla stylu klasycznego są purpury, butelkowa zieleń i granaty zestawione na beżowym tle. Równowaga barw ma duże znaczenie w odbiorze wnętrza. Klasyczna aranżacja nie musi być ciemna i ponura. Nie należy również mylić klasycyzmu z czymś staroświeckim i niemodnym. Klasyczne wnętrza mogą być modne i nowoczesne, jednak kluczowa jest tutaj gra kolorami wszystkich elementów, w tym również dywanu. Jeśli wnętrza ma zostać rozjaśnione, warto przeglądać te modele, których powierzchnia składa się przede wszystkim z elementów o barwie ciepłego beżu, subtelnego brązu, ale również bieli lub pudrowego różu, błękitu i zieleni

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here