Jak zrobić karmnik dla ptaków

Karmienie ptaków ma sens jedynie wtedy, kiedy zima jest bardzo mroźna i długo utrzymuje się śnieg, jeśli zima jest łagodna to wtedy nie zaleca się karmić naszych skrzydlatych przyjaciół. Ekolodzy uważają, że poprzez kamienie ptaków w nieodpowiednich porach narażamy je na choroby i mówiąc kolokwialnie rozleniwiamy. Jeśli jednak aura jest niesprzyjająca zdobywaniu pokarmu możemy jak najbardziej zadbać o ptaki. Najlepszą metodą dokarmiania ptaków jest karmnik ogrodowy. Można kupić gotowy produkt w jednym z marketów budowlanych, ale są one dość drogie. Zrobienie własnego karmnika było kiedyś jednym z zajęć na lekcjach techniki, teraz dzieci raczej tego nie robią w szkołach. Stołówkę dla ptaków można zrobić w łatwy sposób samodzielnie lub wraz z rodziną.

Jak zrobić karmnik dla ptaków?

Jak zrobić karmnik dla ptakówNajlepszym materiałem do stworzenia karmnika jest drewno. Należy jednak pamiętać, że drewno powinno być jak najbardziej naturalne, bez żadnych lakierów oraz farb. Nie powinno mieć ostrych krawędzi oraz pęknięć, które mogą być przyczyną zranień odwiedzających je ptaków. Najlepiej jest użyć kantówek i listewek. Drewno zabezpieczamy w środku olejem lnianym, z zewnątrz możemy użyć lakieru, aby zapobiec gniciu drewna. Dobrze jest jeśli nasz karmnik ma daszek. Pokarm, który włożymy do karmnika będzie determinował to, jakie ptaki będą odwiedzać nasz ogród i stołować się w naszym dziele. Obowiązkowo wrzucamy ziarna słonecznika i zbóż, najlepiej te już obłuskane. Dodatkowo możemy dołożyć kasze, ale nie poleca się płatków śniadaniowych i surowego ryżu. Niektórych może zdziwić to, że ptaki bardzo lubią i chętnie się żywią owocami i gotowanymi jabłkami.

Warto sprawdzić kto do nas przyleci

Warto sprawdzić kto do nas przyleci, jeśli do ptasiej stołówki dołożymy kawałki jabłka, albo suszonych jagód. Z czym jeszcze kojarzy się karmnik? Oczywiście z wiszącym paskiem słoniny. Słonina to przysmak sikorek. Karmnik powinien być przymocowany do palika i być umiejscowiony stosunkowo wysoko, jeśli nie chcemy narażać ptaków na kontakt z kotem lub psem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here