Jak dbać o krótką brodę?

0
3211

Krótka broda wymaga tyle samo uwagi, co włosy na głowie. Mężczyźni z krótkimi brodami muszą kupić sprzęt, który pomoże im przyciąć i utrzymać zarost w dobrym stanie. Powinni też regularnie myć brodę i używać specjalnego szamponu w przypadku łupieżu. Jakie jeszcze rodzaje kosmetyków warto stosować i jak dbać o krótki zarost?

Pielęgnacja krótkiej brody

Błędem popełnianym przez mężczyzn noszących krótkie brody jest przekonanie, że do utrzymania ich kształtu potrzebna jest jedynie niewielka pielęgnacja. Zaledwie kilka tygodni wzrostu może wywołać nieestetyczny bałagan i pogorszyć estetykę brody, która wcześniej prezentowała się bardzo dobrze. Z reguły trzeba dbać o zarost w taki sam sposób, jak o włosy na głowie.

Decydując się na krótki zarost, należy kupić odpowiednie kosmetyki do brody. W ten sposób można mieć pewność, że zarost pozostanie w nieskazitelnym kształcie. Przydatny będzie też dobry sprzęt, taki jak odpowiednie nożyczki fryzjerskie, specjalny trymer do brody czy krótki grzebień z wąskimi zębami. Niezbędnym elementem jest również lustro, ułatwiające wykrywanie nierówności zarostu.

Szampony i mydła do brody

Należy regularnie myć krótką brodę szamponem lub mydłem i dokładnie spłukiwać. Aby dodatkowo zadbać o zarost, można również użyć odżywki. Nieprawidłowe umycie krótkiej brody może prowadzić do łupieżu, który pojawia się, gdy skóra pod włosami zaczyna się łuszczyć.

Jeśli wystąpi takie zjawisko, niezbędny jest specjalnie przygotowany szampon do łupieżu. Złuszczenie jest często spowodowane przez suchą skórę, dlatego mężczyźni z krótkimi brodami muszą regularnie używać kremu nawilżającego. Takie kosmetyki do brody nabyć można w każdej dobrej drogerii.

Odsiwiacze zarostu

Wiek mężczyzny z czasem staje się widoczny na pierwszy rzut oka. Nawet panowie z niewielkimi brodami szybko przekonują się, że zarost ulega siwieniu wcześniej od włosów na głowie. Może to stanowić problem, zwłaszcza jeżeli siwe zabarwienie pojawia się w stosunkowo młodym wieku.

Dostępnych jest wiele produktów, które z powodzeniem mogą zafarbować brodę, aby pasowała ona do naturalnego koloru włosów użytkownika. Tego rodzaju kosmetyki do brody to tzw. odsiwiacze zarostu, które zapewniają dobry i naturalny efekt.

Kosmetyki do brody kupisz na komsetykizameryki.pl

[Głosów:8    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here