Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne bezramowe?

Wszystkie przesuwne drzwi idealnie nadają się do pomieszczeń o niewielkim metrażu, ponieważ pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Składają się ze skrzydeł, które działają na zasadzie poruszania się po prowadnicy. W ostatnich latach cieszą się coraz większym powodzeniem, ze względu na ich praktyczność i estetykę, jaką zapewniają.

Zalety bezramowych drzwi

Warto zaznaczyć, że istnieją zarówno klasyczne modele z obramowaniem, jak i innowacyjne wersje bez ramy. Drzwi przesuwne bezramowe są znacznie bardziej dyskretne, eleganckie i designerskie. Idealnie wkomponują się w nowoczesny styl mieszkania, czy biurowca. Bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. Większość z nich jest produkowana w oparciu o system otwierający, przy pomocy kliknięcia. Są więc funkcjonalne i bardzo dobrze się prezentują.

Modele z obramowaniem, lepiej sprawdzają się w klasycznych aranżacjach. Jeśli nie potrafimy zdecydować, które bardziej nam odpowiadają, możemy postawić na pośredni model, to znaczy z dyskretną ramą, która pełni jedynie funkcje estetyczne. Zaletą jest możliwość montażu w dowolnym miejscu.

Materiał użyty do produkcji

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze, jest materiał, z którego zostały wykonane. Obecnie panuje trend na modele drzwi wykonanych ze szkła hartowanego, dzięki czemu są bezpieczne i ciekawie wyglądają. Jeśli potrzebujemy czegoś, co zapewni więcej intymności, warto zainwestować w matową wersję. Wciąż zachowa swój niepowtarzalny wygląd, ale zapewni większy komfort.

W tej wersji znajdziemy wyżej wymienione drzwi przesuwne bezramowe, które genialnie wyglądają wykonane ze szkła. Przy małych pomieszczeniach, optycznie je powiększają, z kolei przy dużych podkreślają ich wielkość. Największą zaletą jest możliwość zastosowania dużych powierzchni płyt, bez konieczności montowania aluminiowych wstawek i podziału.

Cena

Najprostsze modele kształtują się na poziomie około 300 zł. Modele drzwi przesuwnych bezramowych, są znacznie droższe, ze względu na jakość wykonania oraz fakt, że nie są na rynku tak długo, jak ich poprzednicy. Cena jest też uzależniona od wymiarów i materiału, z którego są zrobione. Oprócz drzwi szklanych, są także te wykonane z płyty wiórowej i stali, które są tańsze, ale też mniej efektowne.

Przed zakupem musimy zdecydować, czy zależy nam na nowoczesnym rozwiązaniu, czy klasycznej wersji. Pamiętajmy także o doliczeniu kosztów montażu i transportu.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here