puder
fot.: pexels.com

Każda kobieta ma swoje ulubione kosmetyki do makijażu. Wśród tych najbardziej podstawowych, należy pamiętać o pudrze, który ma wiele urodowych właściwości. Mimo popularności tego produktu, wiele kobiet nie wie, dlaczego warto go używać. Jak jest naprawdę?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/puder/

Zalety używania pudru

Warto zacząć od tego, że każdy dobrej jakości puder skutecznie przedłuży trwałość makijażu. Nie chodzi jednak o „zapychanie” skóry, kiedy to nie może ona swobodnie oddychać. Z tego powodu, nie dochodzi do zatykania porów, a następnie wyprysków. Odpowiednio dobrany puder, potrafi także ochronić skórę przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi.

Warto pamiętać, że obecnie na rynku dostępne są różnorodne postaci pudrów.  Mogą być one rozświetlające lub brązujące. Dzięki temu, skóra będzie wyglądać promiennie oraz świeżo. W ten sposób, można również podkreślić naturalną opaleniznę. Obecnie, pudry mogą także zastąpić podkłady płynne. Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim latem, kiedy na twarz nie chce się nakładać nic więcej, oprócz lekkiego kremu i delikatnego pudru.

Rodzaje pudru

Sklepowe półki uginają się wręcz od nadmiaru kosmetyków. W związku z tym, istnieje wiele różnych pudrów, które można dobrać w zależności od swoich oczekiwań. Jednym z produktów są pudry transparentne, które świetnie utrwalają makijaż. Kolejne, czyli pudry mineralne, mogą śmiało zastępować klasyczne podkłady w płynie, nie tworząc na twarzy efektu maski.

Nie można pominąć również pudrów kolorowych czyli takich, które naturalnie uwydatnią rysy twarzy. Do tego rodzaju produktów należy zaliczyć: bronzery, róże do policzków i rozświetlacze. Kosmetyki te, w łatwy sposób pozwalają na ukrycie urodowych mankamentów. Ponadto, nadają naturalnego charakteru matowej bazie makijażowej.

Powyższe kosmetyki to prawdziwe must have, w szczególności na letnie dni. Podkreślają one naturalną urodę, letnią opaleniznę i dziewczęcą świeżość oraz delikatność.

Przeczytaj też: http://hanja.pl/co-warto-wiedziec-o-przedluzaniu-rzes/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here