Balustrady całoszklane

W budownictwie coraz bardziej popularne stają się różne elementy konstrukcji wykonane ze szkła. Można powiedzieć, że szklane fragmenty są wyznacznikiem nowoczesnego budownictwa. Na czasie są na pewno balustrady całoszklane, które montowane są zarówno w środku budynków, jak i na zewnątrz. Balustrady szklane nadają nowoczesny wygląd każdej budowli, a poza tym zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo.

Balustrady szklane – w jaki sposób są najczęściej montowane?

Balustrady całoszklane mogą być instalowane za pomocą mocowań punktowych lub na tak zwanych stopach, np. ze stali nierdzewnej. Mogą być one umieszczane w wielu płaszczyznach. To zdecydowanie ułatwia i przyspiesza cały proces budowania.

Balustrady wykonane ze szkła mogą mieć poręcze wykonane z różnych rodzajów materiałów. W ofercie wielu sklepów znajdziemy także balustrady bez poręczy. To, jakie wybierzemy i zamówimy, zależy od tego, w jakim pomieszczeniu balustrady będą montowane i jakie najlepiej będą pasować do całego wnętrza. Najczęściej dostępne są balustrady całoszklane z poręczami drewnianymi bądź metalowymi.

Balustrady całoszklane – bezpieczeństwo najważniejsze

Wiele osób decyduje się na balustrady szklane ze względu na ich wygląd. Trzeba przyznać, że prezentują się one naprawdę bardzo dobrze, szczególnie w nowoczesnych domach i biurowcach, a także w nowych galeriach handlowych. Balustrady ze szkła oprócz swoich atutów wizualnych mają również pozytywne cechy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Balustrady całoszklane wykonane są z hartowanego szkła, które jest bardzo mocne. Dodatkowo wzmacnia się je specjalnym laminatem, który wtapia się w szkło. Tak zrobiona szklana balustrada wytrzymuje bardzo duże obciążenia oraz nacisk. Balustrady są elementem konstrukcyjnym, który ma chronić przed upadkiem oraz wypadnięciem, np. przy schodach, na tarasach, balkonach.

Gdzie najlepiej sprawdzą się balustrady szklane?

Balustrady całoszklane najbardziej pasują do miejsc urządzonych w nowoczesnym stylu. Bardzo dobrze prezentują się w biurowcach. Często montowane są w pomieszczeniach, gdzie potrzeba więcej światła. Sprawdzą się również w mniejszych lokalach, gdyż optycznie powiększają dane miejsce.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here