Co musisz wiedzieć zanim kupisz oświetlenie ogrodowe

0
2265

Ogród to bardzo ważna część domu. To tu spędzamy najwięcej czasu w letnie dni, odpoczywamy, przygotowujemy imprezy na świeżym powietrzu, zapraszamy gości, by posiedzieli z nami w świetle księżyca. Ogród to przedłużenie domu, dlatego tak ważne jest jego odpowiednie oświetlenie.

Oświetlenie do ogrodu

Jak już wiadomo, nie tylko w domu odpowiednio dobrane oświetlenie jest niezwykle ważne. Tak naprawdę prawidłowy wybór lamp, ich odpowiednie rozplanowanie w ogrodzie czy na tarasie, a także niepowtarzalne formy, kolory oświetlenia sprawiają, że nasz ogród nabierze niepowtarzalnego uroku, który szczególnie widoczny będzie po zmroku. Oświetlenie ogrodowe, które pełni różne funkcje, bo oświetla całą strefę wokół domu, jeżeli jest odpowiednio dobrane, sprawia, że ogród i dom zyskują na atrakcyjności.

girlandy

Girlanda ogrodowa (do kupienia tutaj: https://iluve.com/oswietlenie/zewnetrzne/girlandy-swietlne)

Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie ogrodowe?

Odpowiednio dobrane i rozplanowane oświetlenie ogrodowe to nie tylko piękny element dekoracyjny, lecz również element, dzięki któremu możemy bezpiecznie poruszać się wokół domu nocą. Do oświetlenia ogrodu i całej posesji doskonale nadają się wysokiej jakości kinkiety, reflektory czy oświetlenie w wersji stojącej (tj. atrakcyjne słupki w równej wysokości). Elementy te zapewnią odpowiednie oświetlenie ścieżek i dróg. Na rynku znajdziemy wiele firm, które oferują wysokiej klasy, nowoczesne i zróżnicowane pod względem designu oświetlenie ogrodowe. Inspiracji można szukać np. na stronie https://iluve.com.

Świecące rośliny

Jeżeli zależy nam na niestandardowym oświetleniu, wówczas świetnym rozwiązaniem będą lampy dogruntowe, które służą do m.in.uatrakcyjniania wyglądu roślin ogrodowych. Lampy te pięknie podświetlają ośliny i nadają im wyjątkowego klimatu po zmroku. Jest ono też idealne do oświetlenia ścieżek, podjazdów, schodów i wszystkich miejsc, które mogą po prostu być niebezpieczne, podczas poruszania się w ciemnościach. Co więcej, tego typu oświetlenie jest bardzo dyskretne, nie razi w oczy i nie przeszkadza przy chodzeniu. Oprócz doskonałych efektów świetlnych oświetlenie ogrodowe zwiększa poczucie naszego bezpieczeństwa i daje duży komfortu podczas poruszania się na zewnątrz.

lampa ogrodowa

Przykładowa stojąca lampa ogrodowa ze sklepu https://iluve.com/oswietlenie/zewnetrzne/stojace

Najlepsze lampy LED

Decydując się na oświetlenie ogrodowe, warto jest wybierać lampy typu LED, które są dużo bardziej energooszczędne przy całonocnej świetlnej ekspozycji niż standardowe lampki. Niezwykle ważnym elementem podczas wybierania oświetlenia jest też zwrócenie uwagi na to, by wybierane lampy charakteryzowały się wysoką klasą szczelności IP (jest to odporności na wilgoć)

lampa sufitowa

Przykładowa aranżacja oświetlenia sufitowego ze sklepu https://iluve.com/oswietlenie/zewnetrzne/sufitowe

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here