bob fryzura do jakiej twarzy

Jeśli nie potrafisz zdecydować, która spośród wielu popularnych fryzur do ciebie pasuje, mamy idealne rozwiązanie! – Fryzura na boba pasuje do każdej twarzy. Jest to bardzo uniwersalna fryzura, i można ją tak dopasować, aby pasowała do praktycznie każdego typu twarzy, ponadto dzięki tym modyfikacjom, mogą ją nosić zarówno tzw. „ciche myszki”, które nie lubią się wyróżniać z tłumu, lecz także osoby, którym nie przeszkadza się czymś wybijać ponad innych.

Jak ułożyć boba?

Po umyciu włosów, nanieś na nie odżywkę, a potem np. ręcznikiem odsącz z nich nadmiar wody.
Po rozczesaniu włosów zastosuj na nie kosmetyk, który nada im objętości w trakcie suszenia. Temperatura suszarki powinna być letnia, a jej strumień powietrza na największy.
Zaczynamy suszyć włosy od góry głowy, przeczesując je na przeciwną stronę niż powinny się znajdować. Dobieraj każde pasmo włosów, schodząc poniżej głowy i przeczesując je na odwrotną stronę. Należy pamiętać, aby nie suszyć całej głowy od razu.
Podobnie suszymy tył głowy – „pod włos” od góry po końcówki. Po wysuszeniu w dowolny sposób zaznaczamy przedziałek.
Do utrwalenia boba możemy użyć lakieru do włosów lub wosku w sprayu.

Rodzaje boba
Klasyczna wersja boba to pasma włosów sięgające między brodę, a ramiona, z nieodłącznym elementem, jakim jest grzywka.
Z pewnością musimy dobrać naszą fryzurę do owalu twarzy, aby czuć się dobrze. Osoby o okrągłym kształcie twarzy mogą spokojnie nosić boba, ponieważ wyszczupla to ich twarz. Jednak wymieńmy sobie najpopularniejsze rodzaje tej uniwersalnej fryzury.

Bob fryzura do jakiej twarzy

Bob dla twarzy kanciastej.
Asymetryczne cięcie jest idealne, aby zmiękczyć ostre rysy twarzy, więc osoby o trójkątnym, bądź kwadratowym kształcie twarzy powinny mieć prostą, wystrzępioną grzywką oraz wystopniowane włosy nad karkiem. Boczne pasma z przodu powinny być dłuższe, sięgające brody.

Bob dla twarzy okrągłej
Aby wysmuklić twarz, osoby o jej okrągłym kształcie powinny mieć włosy sięgające kilka centymetrów za brodę. Dzięki temu taka twarz zostanie optycznie węższa i smuklejsza.

Bob dla twarzy podłużnej
Bob idealnie sprawuję się również u osób o podłużnym kształcie twarzy! Grzywka bardzo skutecznie zakryje wysokie czoło, a odpowiednie cięcie sprawi wrażenie twarzy pełniejszej i szerszej.

Boba, tak jak większość trendów, spopularyzowały osoby sławne, przykładowo Emma Stone – amerykańska aktorka, którą wszyscy dobrze znamy z Spider-Man’a nosi boba do twarzy okrągłej, Naomi Campbell – brytyjska modelka, aktorka i piosenkarka, nosi tę fryzurę do twarzy podłużnej, Ciara – amerykańska wokalistka, producentka oraz aktorka ma twarz kanciastą, i bob idealnie na niej wygląda. Jednak trzeba pamiętać, że wszystko zaczęło się od jednej z największych gwiazd popu – Rihanny, na której później się wszyscy wzorowali.

Mamy nadzieję, że po tym tekście, nikt z was nie zada sobie już pytania typu „bob fryzura do jakiej twarzy” i każdy bez problemu dobierze do siebie fryzurę!

[Głosów:5    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here