wedliny sery

Zainteresowanie wędlinami i serami, szczególnie regionalnymi, wzrasta z roku na rok. Zachłyśnięci wyborem w hipermarketach, coraz chętniej poszukujemy małych, rodzimych, tradycyjnych sprzedawców. Powstaje jednak pytanie, czy zamówienie przez internet kiełbasy ma sens? W jakim przyjedzie stanie? Jak są zabezpieczane towary?

Sklepy internetowe można śmiało stwierdzić przeżywają swój drugi rozkwit. Pierwszy, gdy internet usunął bariery, a obecnie drugi w dobie koronawirusa, gdy zakupy przez internet stały się po prostu bezpieczniejsze. Coraz chętniej ze swoją ofertą wychodzą sklepy regionalne, z wyrobami prosto z gór. Ale czy transport z Zakopanego do Gdańska nie sprawi, że przyjadą one w kolorach tęczy. Sprawdzamy, jak działają tego typu sklepy.

Rozsmakowani w polskiej kuchni

Polska kuchnia jest jedną z najlepszych w Europie. Smaczna, aromatyczna, z wieloma dobrymi, naszymi rodzimymi produktami. Pozwala na nieograniczone eksperymentowanie w kuchni. Nic dziwnego, że obcokrajowcy zajadają się polską kiełbasą czy pierogami. Już same zdjęcia ze stron sklepów, które oferują tego typu produkty, rozbudzają zmysły: https://www.oscypki.pl/. Prawdziwe certyfikowane oscypki na wyciągnięcie ręki, wyroby mięsne i inne smakowite produkty.

Tradycyjne receptury i swojskie smaki

Kiedyś na wsiach samodzielne robienie kiełbas i wędlin nie było niczym dziwnym. I każdy kto spędzał wakacje w takim miejscu z pewnością mógł posmakować takich wyrobów. A na Podhalu jest czym się rozkoszować. Regionalne sklepy kuszą metodami wyrobu, które są niezmienne nie od lat, lecz od wieków. Do tego w tych produktach nie znajdziesz chemii, zatem powstaje pytanie, jak przetrwają podróż?

Specjalnie pakowane, dowóz na terenie całej Polski

Ze strony jednego ze sklepów regionalnych z Podhala https://www.oscypki.pl/produkty/100-oscypek/, można się dowiedzieć, że dostawy realizowane są na bieżąco w dniach poniedziałek- czwartek. Wówczas czas realizacji wynosi jeden dzień, wyjątkiem czwartek popołudniu. Wchodzi on wówczas w zamówienia wraz z piątkiem, sobotą i niedzielą, które realizowane są w poniedziałek. W pozostałych dniach czas dostarczenia produktów to jeden dzień. A dostawy realizowane są w całej Polsce. Paczkę można odebrać z paczkomatu bądź wybrać dostawę do domu, może być za pobraniem. Brzmi dobrze. Ale i tak takie wędliny muszą spędzić od kilku do kilkunastu godzin w transporcie, więc co z nimi? Ten sklep używa specjalnych kartonów i folii, a dodatkowo do każdej paczki wkładane są żelowe wkłady chłodzące. Natomiast wszystkie produkty są zapakowane hermetycznie.

Programy partnerskie dla stałych klientów

Co ciekawe sklepy internetowe, jak wspomniany powyżej, oferują klientom udział w programach lojalnościowych. Za polecenie można otrzymać gratyfikacje do wykorzystania przy późniejszych zakupach. A takie zniżki przy zakupach spożywczych się przydają, bo je po prostu robimy często. Patrząc jeszcze na ceny w tego typu sklepach, co oczywiście zależy od sklepu, ale bazując na wcześniejszym przykładzie, ma się wrażenie, że dobre produkty wcale  nie robią spustoszenia na koncie. Ceny jak w sklepach stacjonarnych. Jedyny dodatkowy koszt to dostawa, ale jest to standardowa opłata.

Swojska kiełbasa, smalczyk i różnego rodzaju sery regionalne są na wyciągnięcie ręki. A i opinie klientów są przychylne, wskazując na to, że produkty docierają świeże i aromatyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here