Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy w 5 krokach. Poradnik dla każdego faceta

Mężczyźni to mają dobrze – wystarczy, że wezmą prysznic i pozbędą się przykrego zapachu i już wyglądają świetnie. Tak uważa wiele kobiet. Jednak prawda jest taka, że pożądany efekt jest osiągany poprzez odpowiednią pielęgnację skóry twarzy. Choć mężczyźni zostali obdarzeni grubszą skórą z większą ilością kolagenu, w związku z tym starzenie u nich następuje nawet dekadę później niż u kobiet, to jednak nie znaczy, że o swoją skórę twarzy nie muszą dbać. Zatem, dziś zajmiemy się prawidłową pielęgnacją w 5 krokach. Już teraz zdradzimy, że duże znaczenie ma dobór odpowiednich akcesoriów do golenia, takich jak pędzel do golenia zarostu.

Krok pierwszy: Mycie twarzy łagodnym żelem o neutralnym pH, a nie mydłem

Ponieważ zarówno damska, jak i męska skóra wysusza się pod wpływem mydła, to jego używanie należy ograniczyć i zamienić na łagodne żele o neutralnym PH. To samo tyczy się skóry twarzy, która staje się pod wpływem mydła szorstka, a uczucie ściągania skóry może towarzyszyć przez cały dzień. Dlatego pielęgnację należy rozpocząć od umycia twarzy letnią wodą z użyciem żelu do mycia twarzy.

Krok drugi: Ogrzanie skóry i poszerzenie porów przed goleniem

Mężczyźni choć nie muszą przez dłuższy czas zmagać się ze zmarszczkami, to jednak muszą toczyć batalię o gładką skórę i niewrastające włoski. Dlatego kluczowe znaczenie ma właściwe przygotowanie skóry twarzy do golenia. Warto posiadać ręcznik przeznaczony jedynie do tego celu. Należy go zwilżyć gorącą wodą, a następnie parujący ręcznik położyć sobie na twarzy. Takie SPA we własnym domu bynajmniej ujmy Ci nie przyniesie i nie uczyni zniewieściałym, a zdecydowanie ułatwi późniejsze golenie. Warto ręcznik na twarzy pozostawić na 3-5 minut.

Krok trzeci: Wybór maszynki, akcesoriów i sposób golenia ma znaczenie

Kolejną kwestią jest przystąpienie do golenia. Jednak, aby przebiegło sprawnie i bez lejącej się wkoło krwi niczym w filmach Quantina Tarantino czy horrorach typu gore, należy odpowiednio dobrać sprzęt do golenia. Kiedy już pory skóry zostały odpowiednio rozszerzone to kolejnym etapem musi być nałożenie kremu do golenia o gęstej konsystencji, który wniknie nie tylko w widoczne włoski, ale również tę ich część znajdującą się pod skórą, dzięki czemu efekt wrastających włosów zostanie ograniczony. Zatem pędzel do golenia dla mężczyzny oraz tygiel do wyrobienia mydła do golenia bądź też umieszczenia w nim kremu są niezbędne. Najlepiej wybierać pędzel do golenia zarostu z naturalnego włosia borsuka, a jeśli lubisz mocniejszy peeling to dzika. Jeśli ważne jest dla Ciebie humanitarne pozyskiwanie włosów, to wybierz pędzel do golenia dla mężczyzny z włosiem końskim. Wszystkie świetnie absorbują wodę i pozwalają na dokładne rozprowadzenie piany na twarzy. Potem pozostaje już wybór maszynki tradycyjnej lub brzytwy na żyletki. Początkujący i mężczyźni z wrażliwą skórą zawsze powinni golić się z włosem. Natomiast posiadacze gęstego owłosienia powinni golić się pod włos. Oczywiście do wyboru jest również wersja na sucho czyli użycie maszynki elektrycznej, co przy mało problematycznej skórze i gęstym zaroście może okazać się dobrym wyborem.

Krok czwarty: Nałożenie balsamu po goleniu

Kiedy już golenie zostało zakończone, a ewentualne zadrapania szybko zniwelowane ałunem, można przystąpić do części pielęgnacyjnej, a więc nałożenia balsamu po goleniu. To pozwoli dodatkowo nawilżyć skórę, a także nada jej zdrowego blasku oraz męskiego zapachu. Alergicy powinni wybierać kosmetyki pielęgnacyjne bezzapachowe, które można znaleźć w ofercie renomowanych producentów.

Krok piąty: Nałożenie kremu matującego, a w przypadku starszych mężczyzn kremu pod oczy i przeciwzmarszczkowego

Naszym piątym krokiem jest nałożenie kremu matującego. Mimo, że mężczyźni pudrować się nie muszą, to jednak podobnie jak u kobiet także i u nich występuje nadmiar sebum i efekt świecenia w tzw. strefie T, choć nie zawsze tak wyraźny jak u kobiet. W tym przypadku nałożenie odrobiny kremu matującego może załatwić sprawę. Młodzi mężczyźni do 35 roku życia na tym mogą zakończyć. Ci starsi powinni zadbać już o ochronę przeciwzmarszczkową, gdyż kiedy wgłębienia już się pojawią mogą być od razu dość głębokie. Zatem używanie kremu nawilżającego na noc z dodatkiem substancji przeciwzmarszczkowych jest wskazane. Po 40 roku życia zarówno po golenia, jak i przed snem zalecane jest również nakładanie kremu pod oczy. U mężczyzn w tym wieku znacznie bardziej niż u kobiet widoczne są bowiem zasinienia pod oczami, a także worki pod oczami.

Pielęgnacja skóry twarzy to podstawa estetycznego wyglądu. Wcale nie musisz chwalić się tym, ile produktów masz w swojej łazience. Zawsze możesz utrzymywać, że to jedynie mydło i woda…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here