Jaki telewizor 55 cali

W tym artykule przedstawię Państwu jaki telewizor 55 cali wybrać. Przedstawię wszystkie cechy charakterystyczna dla telewizorów, na podstawie których w zależności od Waszych upodobań bądź możliwości finansowych będziecie w stanie wybrać odpowiedni telewizor.

Rodzaje wyświetlaczy – LCD/LED oraz OLED

Jaki telewizor 55 caliLCD/LED – jest to technologia tańsza i znacznie częściej stosowana w telewizorach. Jest to panel LCD podświetlany za pomocą diod LED. Telewizory te charakteryzują się jaśniejszą czernią, niższym kontrastem oraz możliwą degradacją kolorów pod kątem.
OLED – jest to technologia dużo bardziej kosztowna, jednak gwarantuje znacznie lepszą jakość obrazu. Potrafi odzwierciedlić doskonałą czerń, głęboki kontrast oraz fantastycznie odwzorowuje kolory. Dzieje się tak za pomocą organicznych diod LED. Każda z nich oddzielnie emituje odpowiednie światło co przekłada się na uzyskanie niezwykle realistycznego oraz żywego obrazu.

Jaki telewizor 55 cali?

Oczywiście im wyższa rozdzielczość, tym obraz będzie bogatszy w detale, dlatego najlepiej jest wybrać telewizor o najwyższej rozdzielczości (ULTRA HD), jednak na ten moment istnieje taki problem, iż sygnał sygnał telewizyjny nie jest obecnie nadawany w jakości 4K. Dlatego jeżeli będziemy korzystać głównie z sygnału telewizyjnego, to na ten moment warto wybrać telewizor Full HD. Natomiast rozdzielczość HD ready jest najtańszą alternatywą, jednak różnice cenowe są na tyle znikome, że nie warto na tym oszczędzać.

Technologia HDR – dzięki niej powstają większe różnice pomiędzy ciemnymi a jasnymi tonami co w rezultacie powoduje, iż kolory na ekranie są bardziej żywe i realistyczne. Technologię to warto rozważyć przy zakupie telewizorów z wyświetlaczem OLED, ponieważ jest ona zauważalna głównie przy lepszym jakościowo sprzęcie.

Częstotliwość odświeżania (Hz) – Częstotliwość odświeżania odnosi się do tego, jak często aktualizowane są obrazy wyświetlane na ekranie telewizora. Tak naprawdę im większa ilość herców, tym więcej klatek obrazu jest wyświetlanych w ciągu sekundy, co pozwala na lepszą płynność iraz redukcję smużenia w dynamicznych scenach. Zaleca się częstotliwość 100 oraz powyżej, zwłaszcza podłączając swój telewizor do innych urządzeń np. komputera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here