Jak zrobić gyrosa

Jest jedna bardzo popularna potrawa w Polsce, o której się wiele nie mówi, bo nie należy do nas. Jest to potrawa grecka, ale bardzo często wykonywana w naszym kraju. Jeżeli ktoś się zastanawia jak zrobić gyrosa, to nie musi się denerwować, bo jest to bardzo proste.

Jak zrobić gyrosa?

Jak zrobić gyrosaNajlepiej przygotować wszystkie składniki wcześniej, tak aby mieć pewność, że niczego nie zabraknie. Potrzebne będą dwa filety z kurczaka oraz cebula. Do tego wybiera się ogórka zwykłego bądź kiszonego, w oryginalnym gyrosie jest on zwykły, lecz można to przecież zmieniać. Kukurydza jest też częścią tej potrawy oraz papryka świeża lub konserwowa. Do tego kapusta pekińska średniej wielkości oraz majonez dekoracyjny. Dodatkowo można podać ketchup, według uznania.Na pewno jako przyprawa dobrze sprawdzi się czosnek, przyprawa do gyrosa oraz sól i pieprz. Całość potrawy podaje się w misce, dlatego warto ją przygotować, średniej wielkości. W pierwszej kolejności, podczas przygotowywania gyrosa, należy pokroić mięso w kostkę i następnie przyprawić. Używa się do tego przyprawy do gyrosa oraz posiekanego czosnku. Jeżeli odstawi się mięso na godzinę do lodówki, to nabierze bardzo dobrego smaku. Po tym kurczaka należy delikatnie usmażyć, następnie odczekać aż ostygnie. Dopiero po tym można ułożyć go na dnie miski.

Gyros powinien być ułożony warstwowo

Ważne aby pamiętać, że gyros układany jest warstwowo i cała sałatka nie jest mieszana przed podaniem. Ogórki i paprykę należy pokroić w kostkę i odsączyć, inaczej ich sok może znacząco zmienić smak gyrosa. Następnie cebulę i kapustę kroi się w plasterki. Na dnie powinien leżeć kurczak a na nim cebula, następnie ogórki i kukurydza, a na tym wszystkim warstwa majonezu. Na nim kładzie się paprykę oraz kapustę pekińską, którą warto przyprawić kolejnymi przyprawami do gyrosa. Całość podaje się w takiej nienaruszonej formie, dopiero goście na talerzach decydują w jaki sposób chcą zjeść potrawę. Takie przypisy, jak zrobić gyrosa, można znaleźć w gazetach czy też w internecie, ale zna go na pewno każda Mama, warto zapytać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here