jak zamienić pdf na jpg

PDF to bardzo popularny format plików, który doskonale sprawdza się w biurze. Aby możliwe było jego odczytanie, potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie, przeglądarka PDF lub po prostu doinstalowana, odpowiednia wtyczka. Bywa jednak tak, że czasem nie mamy dostępu do aplikacji Acrobat itp. narzędzi, a chcemy np. wydrukować potrzebny plik PDF (chociażby nasze CV). Wtedy można użyć innego rozszerzenia pliku – najlepszym będzie jpg, które otworzy się na każdym możliwym programie graficznym.

Dlatego warto wiedzieć, jak zamienić pdf na jpg?

Oczywiście najprostszym sposobem będzie skorzystanie ze wspomnianego Acrobat Reader – tam mamy narzędzie „Eksportuj plik PDF” (w panelu po prawej stronie). Wybieramy „Obraz jako format eksportu”, a następnie opcję JPEG. Klikamy w Eksportuj. Decydujemy, w jakiej lokalizacji zapisać dany plik i sprawa rozwiązana. Jednak kiedy nasz Acrobat nie działa lub nie mamy do niego dostępu, to z pomocą przychodzą darmowe konwertery – albo takie w formie aplikacji mobilnych i desktopowych, albo też te, który są dostępne online.

jak zamienić pdf na jpgDobrą aplikacją będzie np. IceCream PDF Converter. Jest to w pełni darmowy program służący nie tylko do zamiany PDF na JPG, ale również na inne formaty: plików tekstowych (np. doc, docx, rtf, odt), plików graficznych (png, bnp, tiff, gif, eps) oraz hipertekstowych (html, wmf). Szybko działa i ma stosunkowo łatwy interfejs, więc bez problemu – klikamy na opcję Dodaj plik PDF i wybieramy go z lokalizacji na dysku, następnie z sekcji Do wybieramy format jpg i klikamy w zielony przycisk aby dokonać konwersji.

Poza IceCream istnieją jeszcze inne darmowe aplikacje, a jedną z nich jest UniPDF. To znacznie mniejsze narzędzie, gdyż zajmuje na dysku tylko 6 MB, a nie aż kilkadziesiąt. Do tego jest bardzo proste w obsłudze, więc każdy z użytkowników połapie się, jak zamienić pdf na jpg. Są jeszcze wspomniane usługi online. Np. ta dostępna na: www.konwerter.net/pl/grafika/ lub inna, bardzo znana o nazwie Zamzar, dzięki której wskażemy lokalizację interesującego nas pliku PDF, a w kolejnym kroku wybierzemy format, na który chcemy go przekonwertować, czyli tutaj na jpg. Jak więc widać zamiana pdf na jpg nie należy do zadań do bardzo trudnych i wszyscy sobie z nim poradzą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here