jak usunąć historię google

Wszyscy korzystamy na co dzień z Internetu niezależnie od wieku w jakim jesteśmy. Obecnie dzięki popularyzacji smartfonów i tabletów jesteśmy niemal przez całą dobę podłączeniu do sieci, zarówno w domu jak i poza domem. Korzystamy z internetu również w pracy, szkole czy innych miejscach w których niekoniecznie powinniśmy korzystać z przeglądarki, Facebooka, Instagrama, Snapchata czy komunikatora internetowego.

Często korzystając z internetu robimy rzeczy, których nie chcemy żeby ktokolwiek wiedział. Dlatego też często pojawia się potrzeba żeby coś z owych aktywności usunąć, czasem wręcz chcielibyśmy usunąć całą naszą aktywność z sieci.

Jak usunąć historię google?

Jak usunąć historię googleCzy to jest możliwe? Oczywiście, że tak. Google od dawna udostępnia nam możliwość usunięcia naszej aktywności ze swojej platformy. Jest to dość proste i sprowadza się tak naprawdę jedynie do kilku prostych kroków, lekko się od siebie różniących w zależności od tego czy chcemy usunąć tylko niektóre z rzeczy na liście, czy też może całą listę.

W takim razie jak usunąć historię Google? Jeżeli chcemy usunąć tylko jeden konkretny element z listy naszej aktywności, to pierwsze co musimy zrobić to otworzyć Ustawienia w naszym telefonie. Następnie musimy przejść do zakładki Google, a potem przejść do kolejnej o nazwie „Konto Google”. U góry strony powinien wyświetlać nam się napis „Dane i personalizacja” – musimy w niego kliknąć. Potem musimy przejść do kategorii „Aktywność i oś czasu” i wybrać w niej opcję „Moja aktywność”. Kiedy przejdziemy do tej zakładki, to jedyne co musimy jeszcze zrobić to znaleźć element do usunięcia. Możemy dodatkowo wyszukać go filtrując całą listę od najstarszych do najnowszych wyników i na odwrót. Kiedy znajdziemy interesujący nas element, to musimy kliknąć na przycisk „Więcej” znajdujący się obok elementu, a następnie na „Usuń”. I gotowe!

Jak usunąć całą historię?

W przypadku usuwania całej aktywności jest podobnie. Najpierw wchodzimy w Ustawienia, potem w Google, następnie w Konto Google, Dane i personalizacja, Aktywność i oś czasu i na końcu wchodzimy w zakładkę „Moja aktywność”. Kiedy to zrobimy, to musimy następnie kliknąć w napis „Więcej” po prawej stronie paska wyszukiwarki, potem kliknąć wybrać opcję „Usuń aktywność według” i w sekcji „Usuń według daty” wybrać opcję „Cały okres”. Całą operację potwierdzamy przyciskiem „Usuń”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here