Usunięcie ciąży jest w Polsce dozwolone tylko w kilku przypadkach, dokładnie opisanych w prawie. Jednak i tak znalezienie lekarza, który podejmie się tego zabiegu, jest trudne. Za to w sąsiednich państwach można znaleźć pomoc w usunięciu ciąży, trzeba jednak za to zapłacić z własnej kieszeni. Jak usunąć ciążę?

Jak usunąć ciążę?

Jak usunąć ciążęTrzeba pamiętać, aby w trosce o zdrowie kobiety zawsze wykonywać zabieg legalnie, w warunkach szpitalnych. W naszym kraju namawianie do usunięcia ciąży i jakakolwiek pomoc w takich czynnościach jest zakazana prawem. Można za to ponieść odpowiedzialność karną. Nawet jeżeli uważamy, że dla kobiety byłoby to najlepsze wyjście, nie powinniśmy mówić tego głośno w trosce o samego siebie. Nie ma żadnego problemu z usunięciem ciąży na przykład na Słowacji. Wiele Polek udaję się także do Niemiec. Nic dziwnego, to nasi sąsiedzi. W późniejszych tygodniach ciąży można pojechać do Holandii lub Wielkiej Brytanii gdzie można usunąć ciążę nawet do 24 tygodnia ciąży. Przed wykonaniem zabiegu usunięcia ciąży trzeba wykonać określone badania. Wszystkie kliniki mają zamieszczone te informacje na swojej stronie internetowej. Usuwanie ciąży nie jest trudnym medycznie zabiegiem, jednak jest dość mocno obciążające dla kobiety. Chodzi tutaj o obciążenie psychiczne. To nie jest zabieg taki jak pójście do kosmetyczki lub na depilację. Chodzi o usunięcie ciąży a więc pozbycie się zarodka w swoim łonie, zarodka z którego może narodzić się człowiek.

Decyzję trzeba przemyśleć

Dlatego kobieta podejmując decyzję o usunięciu ciąży powinna przemyśleć to tak racjonalnie jak tylko jest w stanie. Wiele kobiet odczuwa niesamowitą ulgę po usunięciu ciąży. Jednakże wiele kobiet również latami cierpi i nie jest w stanie na nowo ułożyć sobie życia i pogodzić się z decyzją jaką kiedyś podjęły. Warto wziąć pod uwagę swoje przekonania na temat tego kiedy zaczyna się takie życie. Warto też wziąć pod uwagę swoją wiarę bądź też jej brak. Chrześcijaństwo uznaje usunięcie ciąży za poważny grzech.Warto zatem dokładnie przemyśleć ten temat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here