jak sprawdzić numer księgi wieczystej

Księga wieczysta jest rejestrem publicznym przedstawiającym aktualny stan danej nieruchomości. Na pewno nie jedna osoba, która posiada własną nieruchomość, niejednokrotnie miała problemy ze sprawdzeniem jej numeru. Pokażemy zatem dostępne możliwości na jego sprawdzenie. Jak sprawdzić numer księgi wieczystej?

Jak sprawdzić numer księgi wieczystej? Poprzez numer działki

jak sprawdzić numer księgi wieczystejPod warunkiem, że znany jest nam numer działki, na której stacjonuje nieruchomość mamy możliwość po tym numerze sprawdzenia numeru księgi. W tym celu mamy konieczność kontaktu z Sądem Rejonowym odpowiadającym rejonowi, w którym znajduje się działka oraz musimy złożyć wniosek z prośbą o poznanie numeru księgi wieczystej. Chcąc uzyskać numer księgi w ten sposób, wymagany jest dokument potwierdzający nasze prawa do nieruchomości.

Wybierz się do urzędu!

Jeśli zdecydujemy się na odnalezienie numeru drogą urzędową, w tym celu będzie potrzebna wizyta w 3 instytucjach. Będą to takie instytucje jak Starostwo Powiatowe, wydział dokumentacji geodezji oraz kartografii i złożenie odpowiedniego wniosku. W tym przypadku również będziemy musieli przedstawić prawa do nieruchomości. Fakt, że jesteśmy osobami zainteresowani kupnem danej nieruchomości, więc jeszcze nie posiadamy do niej żadnych praw w urzędzie, niestety nie będzie żadnym argumentem.

Jak wiadomo, nikt z nas nie przepada za wizytami w urzędzie, tym bardziej że prawie nigdy nie kończy się to na jednorazowej wizycie, lecz często co chwilę musimy coś donosić. Zatem jak sprawdzić numer księgi wieczystej przez internet? Bez wątpienia jest to najwygodniejsza i najszybsza droga do pozyskania numeru księgi. Udajemy się na stronę internetową pod adres: https://ksiegiwieczyste.pl/. Po przejściu pod podany adres internetowy otwierają nam się szerokie możliwości pozyskania omawianego numeru księgi wieczystej. Na samym początki możemy dostrzec wyszukiwarkę, w której mamy 3 opcję wyszukiwania. Pierwszą z nich jest ogólna wyszukiwarka ksiąg wieczystych, w której wyszukiwanie odbywa się za pomocą numeru księgi, więc w sytuacji, w której dopiero chcemy poznać ten numer, ta opcja będzie nam zbędne. Dwoma pozostałymi opcjami są pokrewne tematy co wspomniane wyżej. Mianowicie jest to wyszukanie na podstawie adresu lub numeru działki.

Numer księgi wieczystej w internecie

Pomimo możliwości znalezienia tego numeru w sądzie rejonowym czy urzędach zdecydowanie najlepszą i najwygodniejszą drogą do wyszukania numeru księgi wieczystej jest droga internetowa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here