Jak schudnąć z brzucha w tydzień

Odchudzanie to proces, na który składa się aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. W internecie znaleźć możemy wiele porad na temat jak schudnąć z brzucha w tydzień, lub jak zrzucić kilka kilogramów w tydzień. Tego typu poradniki powinniśmy omijać szerokim łukiem. Są to z reguły drakońskie diety, po których z powrotem wrócimy do dawnych nawyków żywieniowych a stracone kilogramy w krótkim czasie powrócą do nas.

Jak schudnąć z brzucha?

Jak schudnąć z brzucha w tydzieńTkanka tłuszczowa spalana jest w miarę równomiernie z całego organizmu. Jednak są miejsca, w których pozostaje oporny do usunięcia tłuszcz. Najczęściej jest to właśnie brzuch, klatka piersiowa lub uda. Żeby pozbyć się tłuszczu w tym konkretnym miejscu musimy zmniejszyć ogólny poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. W tym celu musimy wprowadzić w nasze życie ćwiczenia fizyczne i odpowiednią dietę.

Z ćwiczeń musimy wybrać te siłowe, które wymodelują naszą sylwetkę, ale również te wytrzymałościowe takie jak bieganie. Dzięki temu wzmocnimy i powiększymy nasze mięśnie, co przełoży się na lepszy wygląd sylwetki. Często kobiety w procesie odchudzania boją się ćwiczeń siłowych, ponieważ nie chcą być umięśnione jak mężczyźni. Jednak kobiety mają mniejszy poziom testosteronu, więc ćwicząc nie zbudują tak pokaźnej muskulatury. Ćwiczenia siłowe pozwolą nam mieć płaski brzuch, a większa ilość mięśni pozwoli nam spalać więcej kalorii w ciągu dnia. Do tego warto dodać bieganie, jazdę na rowerze lub skakanie na skakance. Ćwiczenia te wymodelują całe nasze ciało i pomogą spalić tkankę tłuszczową. Dodatkowo pozbędziemy się cellulitu, czyli nadmiaru wody nagromadzonej w organizmie. Wybierając ćwiczenia na świeżym powietrzu dodatkowo dotlenimy organizm co poprawi jakość snu. Bieganie ma także pozytywny wpływ na walkę ze stresem i może być pomocne w leczeniu depresji.

Jaką dietę zastosować?

W odchudzaniu bardzo ważna jest dieta. Skupmy się na odpowiedniej ilości kalorii. Żeby spalać tkankę tłuszczową musimy być na tak zwanym deficycie kalorycznym. Najpierw musimy policzyć nasze zapotrzebowanie energetyczne. Pomocne będzie skorzystanie z gotowych kalkulatorów dostępnych w internecie. Dzięki temu otrzymamy liczbę kalorii, którą możemy spożywać w ciągu dnia. Od otrzymanej wartości musimy odjąć 500 kcal, żeby zacząć spalać tkankę tłuszczową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here