Jak rozjaśnić ekran w laptopie?

Ekran jest bardzo ważnym elementem laptopa, wpływającym na komfort codziennego użytkowania, dokonując więc zakupu nowego sprzętu, koniecznie powinniśmy się zainteresować, w jaki ekran wyposażony jest wybrany przez nas model. Przede wszystkim ważną informacją jest wielkość ekranu (podawana w calach), ale nie mniej ważna jest rozdzielczość i matryca. Warto również wiedzieć, że obecnie wiele laptopów oferuje dotykowe ekrany, co może być dodatkowym atutem. Musimy się także dowiedzieć, czy laptop ma powłokę matową czy błyszczącą. Powłoka błyszcząca w jasnym otoczeniu, niezależnie czy w budynku, czy na zewnątrz, ma tendencje do odbijania światła. W pełnym stopniu może to wystąpić aż do takiego stopnia, że nie będziemy wstanie pracować na laptopie. W częściowym niwelowaniu tego problemu może pomagać funkcja sterowania jasnością obrazu. Im jaśniejszy ekran, tym więcej rzeczy na nim będzie dobrze widocznych.

W takim razie jak rozjaśnić ekran w laptopie?

Jak rozjaśnić ekran w laptopie?W zależności od konkretnego modelu ta czynność może się delikatnie różnić, zazwyczaj jednak przebiega bardzo podobnie. Możemy to zrobić za pomocą specjalnych klawiszy funkcyjnych. W górnej części klawiatury naszego laptopa mogą znajdować się specjalne klawisze, które nam to umożliwią. Wtedy po prostu wciskamy odpowiednie, a ekran będzie się przyciemniał lub rozjaśniał. Jeżeli takich klawiszy nie mamy, bardzo możliwe, że są one przypisany do któregoś z klawiszy F (np. F7). Aby go użyć, należy przytrzymać dodatkowo klawisz Fn, który znajduje się w dolnej części klawiatury (najczęściej przy klawiszu ctrl), a wraz z nim wcisnąć np. właśnie F7. Być może w naszym laptopie możemy rozjaśnić ekran poprzez wciśnięcie Fn i strzałki w prawo.

A jak rozjaśnić ekran w laptopie, jeśli nie mamy na klawiaturze odpowiednich przycisków? Dokonujemy tego z poziomu pulpitu. Musimy kliknąć na ikonkę baterii w prawym dolnym rogu i tam znaleźć opcję, która umożliwia dopasowanie jasności ekranu. Często jest to pasek, którym możemy przesuwać na boki, przyciemniając i rozjaśniając ekran.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here