Święto zakochanych to istny szał zakupowy i prezentowy. Chcemy w tym dniu pokazać swojej drugiej połówce jak bardzo nam na niej zależy i jak wiele jesteśmy w stanie dla niej zrobić. Najpopularniejszymi upominkami w tym dniu są kwiaty i czekoladki, zastąpione przez modne kiedyś prezentowe rajstopy. Ale nie o tym. Podarunki, choć z serca, te kupne, mają dużo niższą wartość od tych zrobionych własnoręcznie. I nawet jeśli wydaje Ci się, że nie masz talentu, te rozwiązania udowodnią Ci, że z czegoś zwykłego możesz zrobić prawdziwe arcydzieło.

Jak narysować serce?

Jak narysować serceMożesz zrobić własną kartkę walentynkową albo zakupiony prezent zapakować w przygotowane własnoręcznie pudełko origami, oczywiści z motywem serca. Wszyscy wiemy dobrze jak wygląda jego kształt, nie będzie więc problemów z tym jak narysować serce. Kiedy już mamy przygotowany odpowiedni wzór możemy zabrać się do praktycznego przygotowywania kartki walentynkowej.

Wzór serca możemy po prostu narysować na zgiętej kartce bloku technicznego. Może on być biały lub kolorowy, w zależności od preferencji, ważne jednak, żeby kartki były grube i sztywne. Znacznie ułatwi nam to prace. Serce możemy wypełnić kolorem, możemy też w jego wnętrzu utworzyć jakiś miły dla naszej drugiej połówki napis, wyrażający nasze uczucia do niej. Możemy również narysować serce w bardziej nietypowy sposób, np. zamiast zwykłych linii, obrys serca wypełnić możemy kwiatami w formie wianku wypełnionymi różnymi kolorami albo po prostu czarnym markerem. Innym rozwiązaniem jest narysowanie motywu serca na jednej połówce kartki z bloku, następnie zgięcie jej i wycięcie po jednej stronie. Da nam to kartkę o kształcie złożonego serca, w której środku możemy napisać życzenia. Zarówno pierwszą jak i drugą kartkę ozdobić możemy koralikami, brokatem, guziczkami i tak naprawdę wszystkim, co tylko przyjdzie nam do głowy – bo to, co nas tu ogranicza to nasza wyobraźnia.

Pudełko z motywem serca

Zrobienie pudełka z motywem serca jest odrobinę trudniejsze. Pokrywę oraz dno należy dokładnie wymierzyć, a następnie przygotować ścianki. Wszystkie części można złączyć przy użyciu kleju albo za pomocą zszywacza – będzie to jednak mniej estetyczne rozwiązanie. Skorzystać możemy również z pomocy wielu filmów na youtube, które krok po kroku pokazują jak wykonać takie pudełko.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here