Jak namówić rodziców na psa?

Jeśli nie wiesz jak namówić rodziców na zwierzątko domowe, a konkretnie na psa to ten artykuł jest dla ciebie.

Jak namówić rodziców na psa?

Na samym początku, należy zadać pytania samemu sobie:

  • po co chcemy psa,
  • kim będzie dla nas pies,
  • jak będzie wyglądać nasze życie po zaadoptowaniu, czy zakupieniu psa.

Musimy również pamiętać, że jest to żywe stworzenie, które posiada uczucia, emocje i potrzeby fizjologiczne takie jak odczuwanie głodu, czy potrzeby załatwienia się. Trzeba także wiedzieć, że psa musimy nauczyć chociażby podstawowych rzeczy takich jak na przykład to, że załatwiać musi się na dworze lub do kuwety (psy tak jak koty mogą być nauczone załatwiania się w kuwecie).

Jak namówić rodziców na psa?Dodatkowo pamiętajmy, iż będziemy musieli sprzątać po swoim pupilu, myć go, wychodzić z nim na spacery, karmić go i po prostu o niego dbać. Pokażmy rodzicom, że potrafimy być odpowiedzialni, a możemy zrobić to na kilka sposobów, na przykład: regularnie sprzątajmy swój pokój i pomagajmy rodzicom w różnych obowiązkach domowych. Dobrym sposobem na pokazanie mamie i tacie, że zależy nam na psie jest dobra nauka i zdobywanie dobrych ocen. Możemy poprosić rodziców, aby przed zakupem lub zaadoptowaniem psa jeździli z nami chociaż raz w tygodniu do schroniska, gdzie bez problemu możemy zająć się jakimś psem, umyć go, nakarmić i wyjść z nim na spacer. Gdy rodzic zobaczy, że naprawdę umiemy zająć się psem ze schroniska, będzie coraz bardziej przekonany propozycją zaadoptowania czy zakupu psa.

Gdy już wszystko sobie uświadomimy i jesteśmy pewni, że poradzimy sobie z wychowywaniem psa, możemy przejść do rozmowy z rodzicami, przed którą warto jednak zapisać sobie na kartce kilka lub kilkanaście argumentów będącymi pomocą w uzyskaniu przez nas sukcesu jakim jest namówienie rodziców na psa. Argumenty muszą być jasne, rzeczowe i treściwe, czyli takie, które będą podawały pozytywy związane z posiadaniem przez nas psa. Podsumowując, aby namówić rodziców na psa, należy się starać, nic nie przychodzi łatwo, jak mówi dobre, stare powiedzenie: „Nie od razu Rzym zbudowano”!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here