Jak działa profesjonalna kostkarka do lodu?

Kostkarka do lodu to urządzenie, bez którego pracy nie wyobrażają sobie barmani i właściciele restauracji. Chociaż lód do drinka nie jest głównym jego składnikiem, to zdecydowanie nadaje mu lepszej jakości, więc świeżo zmrożone kostki lodu w ciekawym kształcie zawsze warto mieć w barze.

Czy to jest potrzebne?

Kostkarka do lodu jest urządzeniem o sporej wydajności. Pozwala zaoszczędzić miejsce w tradycyjnym zamrażalniku, ponieważ kostki tworzą się wewnątrz niej po uzupełnieniu poziomu wody. Zakładając, że chcielibyśmy mieć zawsze na stanie zapas kostek lodu w swoim barze, musielibyśmy stale wyjmować je z zamrażalnika i uzupełniać, co jest zupełnie niepraktyczne, gdy wydaje się dużo drinków.

Czas mrożenia tradycyjnych kostek w zamrażalniku to około 3 godzin – zdecydowanie zbyt długo jak na warunki barowe. Poza tym, wymaga to mrożenia w specjalnych pojemnikach, przez co proces ten byłby czasochłonny i pracochłonny. Zdecydowanie, kostkarka jest dużo lepszym pomysłem, bo produkuje i wydaje lód na bieżąco, bez naszej większej ingerencji.

Jak działa kostkarka?

Kostkarka do lodu używana tradycyjnie w barach, ma kształt i funkcje zbliżone do lodówki turystycznej. Jej wnętrze uzupełnia się wodą , a ona w ciągu kilkunastu minut mrozi lód w postaci ładnych kostek o określonych rozmiarach.

Aby nałożyć kostki lodu, potrzeba tylko otworzyć pokrywę lodówki i za pomocą niewielkiej szufelki nabrać kilka kostek do szklanki.

Ile kosztuje kostkarka?

Czy taka inwestycja się opłaca? Oczywiście, że tak! Mało który z klientów życzy sobie, aby podać mu drinka bez lodu. Zwykle większość z nich przychodzi do baru, by pić drinki w postaci idealnie schłodzonej. Dodatkowo, drinki rozcieńcza się za pomocą kostek lodu, aby były łagodniejsze w smaku, i aby zaoszczędzić na składnikach.

Kostkarkach, której koszt to około 300-500 złotych, jest więc bardzo dobrą inwestycją, ponieważ koszty jej eksploatacji są niewielkie, a pozwala ona sporo zarobić. Po pierwsze – pozwala zaoszczędzić na składnikach drinków, a po drugie – pozwala stworzyć idealnie schłodzonego drinka, który zawsze będzie cieszył się sporą popularnością, i będzie przyciągał zadowolonych klientów. Jeśli posiadasz biznes, w którym serwuje się chłodne napoje – zainwestuj w kostkarkę do lodu!

Kostkarki do lodu dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here