Jacht na Morzu Bałtyckim – sposób na urlop?

Pomimo powszechnego postrzegania żeglarstwa jako sposobu spędzania czasu dla wybranych, żeglarstwo jest obecnie dyscypliną niemal dla każdego. Wystarczy odpowiednie przeszkolenie potwierdzone uzyskanym patentem żeglarskim i można zaczynać własną morską przygodę. Co warto wiedzieć o czarterze jachtów na Bałtyku?

Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że obecnie nie ma żadnych problemów z wyczarterowaniem jednostek morskich na polskim wybrzeżu. Pomimo tego, że polskie żeglarstwo kojarzone jest głównie z licznymi jeziorami na Mazurach, to również nad Bałtykiem zyskuje coraz większą liczbę swoich zwolenników. Co prawda nie ma co liczyć na czarter jachtu w niewielkich miejscowościach, jednak w Gdańsku, Świnoujściu czy nawet w Darłówku – nie powinno być z tym żadnego problemu. Podstawowym warunkiem jest jednak obecność portu jachtowego w danej miejscowości potrafiącego przyjąć jednostki o określonej wielkości.

Ile to kosztuje?

Z jakim jednak wydatkiem musimy się liczyć w przypadku chęci wyczarterowania jachtu nad Bałtykiem? Czy w każdej miejscowości czarter jachtów na Morzu Bałtyckim kosztuje tyle samo?
Na tak postawione pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż są to rzeczy dynamicznie się zmieniające – zależne głównie od sezonu, jak również od pogody. Należy jednak przyjąć, że czarter najmniejszych jachtów to wydatek w okolicach 250,-zł za dobę. W tej cenie dostaniemy przeważnie pełne wyposażenie jachtu wraz z rzeczami niezbędnymi do zaokrętowania załogi.
W przypadku większych jednostek morskich musimy się liczyć z wydatkiem nawet w okolicach 400-600 złotych za dobę czarteru.

Czy warto?

Wbrew pozorom warto. Jeżeli zależy nam na tym, aby samodzielnie zwiedzić Morze Bałtyckie od strony wody, a nie tylko plaży i móc swobodnie decydować o odwiedzanych portach, to czarter jachtu na Morzu Bałtyckim jest najlepszym rozwiązaniem. Co prawda mamy możliwość skorzystania z oferty licznych gotowych rejsów, jednak w takim przypadku jesteśmy związani planem wykupionej wycieczki.

Podsumowując, warto spróbować żeglarstwa na pełnym morzu!

Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here