Dermatolog

Dermatolog jest lekarzem, który zajmuje się badaniami zmian skórnych i planuje leczenie. Choroby skóry są związane z bakteriami, grzybicami, trądzikami, znamionami, które powinny być zbadane przez specjalistę. Wdrożenie leczenia jest ważnym elementem prowadzącym do poprawy zdrowia skóry. Dermatologia dotyczy także zdrowia włosów i paznokci.

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się poprawą młodości i wyglądu skóry u osób zdrowych. Skupia się na ochronie procesu starzenia się skóry, za pomocą zabiegów estetycznych i odżywiających skórę. Wizyty u dermatologa powinny być odbywane także profilaktycznie. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z przebarwień skórnych, które są spowodowane zanieczyszczeniem powietrza, zła dietą i warunkami atmosferycznymi.

Peelingi i terapie laserowe

Do zabiegów poprawiających wygląd skóry, można zaliczyć głównie peelingi, zabiegi wygładzenia zmarszczek, dermabrazje mechaniczne itp. Tego typu zabiegi pozwalają pozbyć się blizn, odmładzają skórę i ją oczyszczają. Dermatolodzy powinni wskazać pacjentowi czynniki wpływające na ryzyko zmian skórnych i dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry. Peeling sprawdza się w przypadku skóry bez blasku, która potrzebuje rewitalizacji i wymaga odżywienia. Terapie laserowe są natomiast stosowane w przypadku nadmiernego owłosienia, fotouszkodzeń, zmian naczyniowych, usuwanie tatuaży, blizn, czy rozstępów. Zabiegi wykonywane są z użyciem najnowszych technologii i urządzeń, są one całkowicie bezinwazyjne.

Piękna i zdrowa skóra każdego dnia

Należy pamiętać o tym, że zdrowa skóra to młoda skóra, zatem odpowiednia pielęgnacja jest niezwykle ważna. Warto stosować kremy i maści zalecone przez dermatologa – pozwolą one nawilżyć suchą skórę i spowolnić procesy starzenia. Na rynku istnieje wiele preparatów wspomagających skórę, dlatego warto wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Dermatologia dotyczy nie tylko skóry, ale także włosów i paznokci. To wrażliwe strefy, o które trzeba dbać każdego dnia. Skorzystanie z pomocy dermatologa jest konieczne, jeśli zauważymy na skórze jakąś zmianę lub chcemy poprosić o radę odnośnie pielęgnowanie skóry. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na dłużej zachować zdrowy wygląd.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here