Cienie do niebieskich oczu

Nieustannie próbujemy nowych rzeczy, szczególnie w makijażu – jest to na tyle obszerny temat, że można by o nim mówić w nieskończoność. Szukamy idealnych odcieni, które sprawdziłyby się w naszym przypadku i podkreśliły nasze mocne strony. Nie wszyscy wiedzą, że do uzyskania fantastycznego efektu wystarczy jedynie obeznać się w barwach. Każdej niebieskookiej kobiecie nasuwa się pytanie, który kolor cieni będzie dopasowany pod jej tęczówki. Odpowiednio dopasowane cienie do niebieskich oczu mogą całkowicie zmienić końcowy wygląd na lepsze, wystarczy jedynie znajomość faktów. Jeśli ty również zastanawiasz się, który kolor byłby idealnie dopasowany do ciebie, powinnaś przeczytać poniższy tekst.

Cienie do niebieskich oczu – Jakie wybrać?

Niebieskie oczy charakteryzują się tym, że mają przeróżne barwy – od przygaszonych po intensywne. Należy pamiętać o tym, by nie wybierać cienia bardziej nasyconego niż tęczówka, gdyż może to zaważyć na całości.

Eksperymentowanie z makijażem jest wskazane, jednak czasem warto sięgnąć po sprawdzony trik. Niebieskookim paniom będzie pasować wiele cieni, jednak sięgając po opinie ekspertek dowiemy się, iż najlepszym wyborem jest kolor pomarańczowy. Jest on w stosunku do błękitu kolorem kontrastowym, co oznacza, że wspólnie dają dobre wrażenie i dopełniają się do siebie nawzajem. Uzasadnienie możemy znaleźć na każdym kole barw, gdzie leżą one naprzeciw siebie. Kolor nie musi być jaskrawy, żeby dał zamierzony efekt – równie wskazane są jaśniejsze odcienie pomarańczu.

W gamie koloru pomarańczowego najbardziej sprawdzone są brzoskwiniowy, rdzawy pomarańcz oraz taki, który wpada w odcień brązowy. Warto bowiem wiedzieć, że brąz wywiązuje się z obowiązku równie dobrze. Co więcej, kolor brązowy jest często spotykany w paletkach do makijażu w przeróżnych odcieniach, a także idealnie wpasowuje się w całość. Podobne właściwości będzie mieć złoto, które wyjątkowo podkreśli oczy. Kolejny ideał to uniwersalna szarość, szczególnie w ciemniejszej odsłonie.

Zimne odcienie

Niektóre posiadaczki niebieskich oczu prezentują się wyjątkowo dobrze w zimnych odcieniach – warto sprawdzić, czy znajdujesz się w ich gronie. Warto wypróbować pastelowe odcienie fioletu i różu oraz purpurę.

Rzeczą oczywistą jest, że cień nie powinien mieć barwy identycznej, co oko – możemy osiągnąć inny efekt od zamierzonego i zepsuć cały makijaż, dlatego konieczne jest idealne wyczucie i praktyka. Nie zawsze jednak tak się dzieje, dlatego warto wypróbować któryś z niebieskich odcieni i sprawdzić, czy pasuje do naszego typu urody. Spróbować można jasnego błękitu lub granatowego.

Najbardziej naturalny efekt uzyskamy przy użyciu ciemnoszarego lub jasnobrązowego koloru cienia. Pozwoli to uzyskać świeży look oraz uatrakcyjnić spojrzenie.
Przy malowaniu oczu należy uniknąć tzw. kolorów dramatycznych, czyli zestawienia kolorów bardzo jasnych z ciemnymi. Najgorzej będą prezentować się jasnoniebieskie oczy z czernią.

Warto zapoznać się z różnymi cieniami, by znać możliwości swojej urody. Podkreślanie swoich walorów odpowiednim cieniem jest szczególnie ważne w makijażu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here